بامداد یکشنبه به وقت تهران، مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا، با صدور بیانیه ای و به رغم مخالفت جهانی، در اقدامی یکجانبه مدعی شد، تمام تحریم های سازمان ملل از جمله تحریم های تسلیحاتی علیه ایران از سر گرفته شده است.

بین الملل تابناک: بامداد یکشنبه به وقت تهران، مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا، با صدور بیانیه ای و به رغم مخالفت جهانی، در اقدامی یکجانبه مدعی شد، تمام تحریم های سازمان ملل از جمله تحریم های تسلیحاتی علیه ایران از سر گرفته شده است.
مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا با صدور بیانیه ای، ایران را بزرگ ترین تهدید برای منطقه غرب آسیا ادعا کرده و گفت: امروز، آمریکا از بازگشت عملاََ تمام تحریم های سازمان ملل بر ایران، که پیشتر لغو شده بودند، استقبال می کند؛ بنابراین، پامپئو درباره بازگردانده شدن تحریم ها علیه ایران مدعی شد: «تحریم ها متعاقب فرایند اسنپ بک ذیل قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل، بازگشته اند. در تاریخ بیستم آگوست، ایالات متحده درباره عدم اهتمام ایران به تعهدات برجامی اش، به رئیس شورای امنیت اطلاع داد».
به نوشته وبگاه وزارت خارجه آمریکا، وی در ادامه ادعاهای خود افزود: «این اطلاعیه، فرایند سی روزه ای را آغاز کرد که منجر به بازگشت تحریم های پیشتر لغو شده سازمان ملل گشت، که در ساعت ۸ شب وقت تابستانی شرقی روز ۱۹ سپتامبر (۴:۳۰ بامداد یکشنبه به وقت تهران) اجرایی شد؛این یعنی که از امروز، تمام مفاد قطعنامه های ۱۶۹۶، ۱۷۳۷، ۱۷۴۷، ۱۸۰۳، ۱۸۳۵ و ۱۹۲۹ که ذیل قطعنامه ۲۲۳۱ ملغی شده بودند، دوباره فعال شده اند.»
وزیر خارجه آمریکا با ادعای لغو اقدامات نامبرده در پاراگراف های ۷، ۸ و ۱۶ تا ۲۰ قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت، افزود: «ایالات متحده این تصمیم قاطع را گرفت، زیرا علاوه بر عدم اجرای تعهدات برجامی توسط ایران، شورای امنیت هم محدودیت تسلیحاتی بر ایران را تمدید نکرد؛ چیزی که برای سیزده سال در جریان بود. انفعال شورای امنیت می توانست ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار