سال گذشته سیب زمینی کاران گلستانی نه تنها هیچ گونه سودآوری بابت کشت سیب زمینی نصیبشان نشد بلکه اکثر آنها متضرر شدند تا جایی که بسیاری از سیب زمینی کاران رغبتی برای برداشت این محصول از اراضی خود بعد از چندین ماه زحمت و تقبل هزینه نداشتند.

به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان، سیب زمینی از جمله محصولاتی است که تقریبأ در یک دهه گذشته به دلیل فراهم بودن زمینه صادرات مورد استقبال بسیاری از کشاورزان گلستانی قرار گرفت و البته چندین سال سود خوبی هم نصیب کشاورزان کرد.
سودآوری کشت سیب زمینی بسیاری از کشاورزان گلستانی را ترغیب به این کشت پاییزه کرد اما با کاهش میزان صادرات و از سویی تولید بیش از اندازه سیب زمینی و عدم بازار فروش این محصول موجب شد تا طی چند سال اخیر بسیاری از سیب زمینی کاران گلستانی از کشت این محصول متضرر شوند تا جایی که بسیاری از آنها بعد از زحمت چند ماه و تقبل هزینه هیچ ترغیبی برای برداشت سیب زمینی نداشتند و ترجیح دادند این محصول در اراضی بماند چرا که هزینه برداشت بیش از درآمد آنها بود.
تقریبأ هر سال و در آستانه فصل کشت سیب زمینی برخی مسوولان قول هایی مبنی بر فراهم کردن زمینه صادرات و تلاش برای مناسب کردن بازار فروش سیب زمینی به کشاورزان می دهند قول هایی که متأسفانه در فصل برداشت رنگ و بوی تحقق به خود نمی گیرد و بار دیگر این کشاورزان هستند که زیر بار بی تدبیری برخی مسوولان کمر خم می کنند.
تعیین قیمت تضمینی سیب زمینی بدون حضور نمایندگان کشاورزان/ قیمت 812 تومانی سیب زمینی پاسخگوی هزینه کشاورزان نیست
در آستانه فصل کشت سیب زمینی در گلستان، رئیس انجمن سیب زمینی کاران استان در خصوص اقدامات در دست اجرا در رابطه با عدم تکرار تراژدی شخم محصول در فصل برداشت در گفتگو با خبرنگار فارس از گرگان اظهار کرد: هفته پیش به اتفاق اعضای انجمن ملی سیب زمینی کاران کشور در کمیسیون کشاورزی مجلس حاضر شدیم و پیشنهاد قیمت منطقی سیب زمینی مثل سایر محصولات کشاورزی را ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار