رونق تولید باعث ایجاد اشتغال و بی اثر کردن تحریم ها می شود

برنا نیوز چهارشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۳۴
رئیس مجمع نمایندگان استان کرمان و نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تحریم ها و ضرورت توجه به اقتصاد مقاومتی عنوان کرد: تولید داخل و رونق تولید باعث ایجاد اشتغال و بی اثر کردن تحریم ها می شود.

به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ حسین امیری خامکانی افزود: مجلس در دو سه سال گذشته قوانینی در رابطه با رفع موانع تولید و ریل گذاری فصای کسب و کار داشته است.این همه تذکر و گلایه از کندی فضای کسب و کار و مجوز ها می شود و مقام معظم رهبری هم اخیراً اشاره به این مشکل داشته اند.
نماینده مردم زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی گفت: انتظار این است هر پرونده ای که در خصوص راه اندازی یک واحد تولیدی و یک کسب و کار جدید است مسئولین خودشان شخصاً پیگیر باشند حتی اگر باید در ادارات کل پیگیری نمایند خودشان کمک کنند تا مشکل حل شود و فرمانداری هم باید نظارت داشته باشد.
وی خاطر نشان کرد: همین رفتارها سبب می شود که پارسال با وجود ابلاغ منابعی از صندوق توسعه ملی به بانکها در کل کشور تفاهم نامه ها و قرارداد ها به پایان سال کشیده شد و جذب چندانی نبود امسال هم علیرغم اینکه مبالغی اعلام شده هنوز منتظرن بعضی دستگاه ها پروژه هایشان را اعلام نمایند و بعضی دستگاه های ملی از جمله صنعت و معدن و گردشگری اعلام نموده اند.
امیری خامکانی در خصوص پسته نیز گفت: شکر خدا امسال سال باردهی است ولی نیاز است که مسئولین به کمک باغداران با دقت هرچه بیشتر مسائل مربوط به بهداشت را رعایت نمایندو همچنین بحث نظم و امنیت و ترافیک کاری و حمل و نقل رعایت مسائل بهداشتی که پسته زرند از محموله های پاک و غیرقابل ایراد باشد.
وی تصریح کرد: با توجه به تحریم ها و رقیب سرسختی مثل آمریکا که تولید پسته اش به ۳۵۰ هزار تن رسیده و کشورهای هدف به اندازه کافی دنبال بهانه هستند و در خصوص قیمت ها نیز باید بازار کنترل و مدیریت شود.
امیری خامکانی تاکید کرد: در جلسه ای با مسئولین از جمله رئیس ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار