وزیر خارجه قطر به "فایننشال تایمز" گفته است: عادی شدن روابط دوحه با عربستان سعودی به معنای تغییری در روابط نزدیک دوحه با تهران و آنکارا نیست.

وزیر خارجه قطر گفته است بهبود رابطه این کشور با عربستان سعودی و برداشته شدن تحریم و محاصره همسایه های عربی، به معنای خاتمه یافتن روابط نزدیک قطر با ایران نیست.
به گزارش عصرایران ، "شیخ محمد بن عبدالرحمان آل ثانی" وزیر خارجه قطر در گفتگو با روزنامه "فایننشال تایمز" ضمن اعلام این مطلب گفته است روابط کشورش با ایران و ترکیه به عنوان 2 کشوری که از حامیان اصلی قطر در منازعه 3 سال گذشته این کشور با عربستان سعودی بوده اند، پس از بهبود رابطه این کشور با سعودی و برداشته شدن تحریم ها، دچار خلل و تغییری نخواهد شد.
روابط قطر با عربستان سعودی و امارات و بحرین همزمان با نشست اخیر سران "شورای همکاری خلیج" (فارس) در شهر "علا "عربستان سعودی عادی سازی شد.
وزیر خارجه قطر/ عکس آرشیوی/ خبرگزاری فرانسه
عربستان سعودی بدون اینکه قطر از مواضع خود عقب نشینی کند، اعلام کرد به محاصره قطر خاتمه می دهد و روابط با این کشور را عادی می کند. امیر قطر در شهر علا و در جریان چهل و یکمین اجلاس سران شورای همکاری خلیج فارس، "محمد بن سلمان" ولیعهد سعودی را در آغوش کشید و دو کشور تفاهم نامه عادی سازی روابط امضا کردند.
وزیر خارجه قطر در این باره در مصاحبه ای با "فایننشال تایمز" گفته است:" دوحه توافق کرده است تا در زمینه مبارزه با تروریسم و ​​"امنیت فراملی" با عربستان سعودی و سه کشور دیگر که قطر را  تحریم کرده بودند(امارات، بحرین و مصر) همکاری کند.
او درباره تاثیر عادی شدن روابط کشورش با محور سعودی در رابطه این کشور با ایران و ترکیه گفت:" روابط دو جانبه ما با دیگر کشورها در چارچوب حاکمیت کشور و بر اساس منافع ملی هدایت می شود...بنابراین (عادی سازی روابط با ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار