همسان‌سازی حقوق چقدر خواست بازنشستگان تامین‌اجتماعی را برآورده کرد؟

لوگوی ایرنا ایرنا . چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۱۶:۷
تهران - ایرنا - همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی که به گفته مسئولان این سازمان از مرداد سال ۹۹ انجام گرفته، به اعتقاد برخی بازنشستگان همچنان با خواست و مطالبه آنها فاصله دارد.

به گزارش ایرنا، هشت سال پیش بود که طرح همسان سازی حقوق بازنشستگان ومستمری بگیران در مجلس شورای اسلامی تصویب شد و سرانجام در مرداد ۹۹ به مرحله اجرا درآمد.
طرحی که به عنوان مطالبه اصلی این جمعیت باید حقوق مستمری بگیران را مطابق با نرخ تورم سالانه افزایش دهد و برای بازنشستگان در حقیقت پرداخت ۳۰ ساله حق بیمه (دوره کامل پرداخت حق بیمه) است.
براین اساس اگر دوره اشتغال یک بازنشسته و پرداخت حق بیمه او بیش از ۳۰ سال بوده باشد، به ازای هر سال پرداخت حق بیمه بیش از ۳۰ سال، ۲.۵ درصد بر میزان افزایش حقوق او اضافه می شود و میزان افزایش حقوق بازنشستگان با پرداخت حق بیمه کمتر از دوره ۳۰ ساله به ازای هر سال کمتر، ۲.۵ درصد نیز کمتر خواهد بود.
شماری از بازنشستگان تامین اجتماعی اما در تماس تلفنی با ایرنا می گویند: این طرح به دلیل اجرای ناقص سازمان نتوانست گره ای از مشکلات این جمعیت ۳.۵ میلیون نفری را باز کند.
اجرایی که گاه اعتراضات این جمعیت بازنشسته را افزون بر حضور میدانی، به نشست ها و جلسات خصوصی با مدیران سازمان تامین اجتماعی نیز کشانده است، و همچنان تعیین مزایا مطابق با مصوبات شورای عالی کار یا هزینه زندگی بانک مرکزی، پرداخت کامل هزینه های درمان بیمه شدگان بازنشسته مطابق با ماده ۵۴ قانون تامین اجتماعی، تشکیل کانون عالی کارمندان دولتی بازنشسته، همسان سازی حقوق با مشاغل سخت و زیان آور و واگذاری سهام شرکت شستا از مطالبات اصلی جامعه بازنشستگان است.
یکی از بازنشستگان تامین اجتماعی در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی ایرنا در این باره عنوان کرد: متناسب سازی حقوق بازنشستگان در سال ۹۹ با افزایش ۶۰ تا ۸۰ درصدی حقوق برای حداقل بگیران انجام شد و ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار