تهران- ایرنا نویسنده و پژوهشگر ادبیات دفاع مقدس با تاکید بر جذابیت های پنهان و آشکار ادبیات دفاع مقدس برای خلق آثار ماندگار هنری در حوزه سینما، تلویزیون و تئاتر گفت: رسانه برای تشویق مردم به همراهی با یارمهربان باید با کتاب و ادبیات آشتی کند.

خرمشهر را خدا آزاد کرد ؛ این نخستین جمله ای بود که سوم خرداد ۱۳۶۱ بنیان گذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) به محض شنیدن خبر آزادسازی خونین شهر طی عملیات بیت المقدس در خلال روزهای جنگ تحمیلی ایران و عراق بر زبان راندند. از همان تاریخ بود سوم خرداد ماه به عنوان روز مقاومت، ایثار و پیروزی در تقویم رسمی ایران توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی نام گذاری شد.
آزادسازی خرمشهر یکی از مهم ترین نقاط عطف حماسه جنگ هشت ساله ایران و عراق بود و همین کافی بود تا فصل مهمی از ادبیات پایداری، مقاومت و دفاع مقدس ایران در حوزه خاطره نگاری به آزادسازی خرمشهر بازگردد.
طی یک دهه اخیر سنت خاطره نگاری و تدوین ادبیات شفاهی جنگ با همراهی و همت دفتر ادبیات پایداری حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی و بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس توانسته در عین آنکه کتاب های درخشانی را در اختیار علاقه مندان به حوزه ادبیات دفاع مقدس، مقاومت و پایداری قرار دهد فصل مهمی از آثار ادبی کشور را که با تیراژ وسیع و اقبال مخاطبان مواجه شده به تاریخ معاصر ادبیات کشورمان سنجاق کند.
هرچند در این میان در کنار کارنامه درخشان ادبیات شفاهی جنگ در حوزه ادبیات داستانی با محوریت آزادسازی خرمشهر کمتر می توان به کتاب هایی رسید و شاید سنت یک دهه اخیر در ثبت خاطرات شفاهی جنگ کمتر زمانی برای نویسندگان نام آشنای عرصه ادبیات دفاع مقدس مان در خلق آثار ادبیات داستانی گذاشته باشد.
برای آشنایی با ظرفیت های موجود در حماسه درخشان هشت سال دفاع مقدس و یکی از مهم ترین نقاط عطف آن یعنی سوم خرداد ۱۳۶۱ با یکی از سرداران جنگ و از نویسندگان نام آشنای ادبیات کشور سردار گل علی بابایی همراه و ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار