یکی از رسانه ها دقایقی پیش مدعی شد یکی از دانشمندان ارشد انرژی هسته ای ایران، ساعاتی قبل در دماوند ترور شد و به شهادت رسید. در تازه ترین اتفاق سخنگوی سازمان انرژی اتمی ترور یکی از دانشمندان هسته ای را تکذیب کرد.

اعتمادآنلاین|ساعاتی قبل یکی از دانشمندان رده بالای حوزه هسته ای و موشکی کشور در منطقه آبسرد دماوند (استان تهران) ترور شد.
رجانیوز گزارش داد نام این دانشمند ترور شده «شهید محسن فخری زاده» است. محسن فخری زاده از دانشمندان موثر و رده بالای حوزه تحقیقات علمی در کشور بوده است. او تنها دانشمندی بود که نتانیاهو در یک برنامه از او نام برده بود و رسانه های اسرائیلی اعلام کرده بودند که نقشه ترور وی در یک بار سال های گذشته شکست خورده بود.رسانه های اسرائیلی ادعا کرده بودند که نام این دانشمند از طریق لیست های سازمان ملل به دست موساد رسیده است.
فخری زاده کیست؟
نام محسن فخری زاده به عنوان یکی از پنج شخصیت ایرانی که در فهرست 500 نفره قدرتمندترین افراد جهان که از سوی نشریه آمریکایی فارین پالیسی منتشر شده است.
نام فخری زاده تحت عنوان «دانشمند ارشد وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو های مسلح و رئیس پیشین مرکز تحقیقاتی فیزیک (PHRC)» در تاریخ 24 مارس 2007 میلادی، در فهرست تحریم شدگان ایران توسط شورای امنیت سازمان ملل قرار گرفت.
محسن فخری زاده تنها دانشمند هسته ای ایرانی است که «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی نام او را مستقیما در شو تبلیغاتی سال گذشته خود به زبان آورد و مدعی شد روی برنامه تسلیحاتی اتمی کار می کرده است.
اطلاعات تکمیلی از نحوه شهادت محسن فخری زاده
براساس شنیده ها، این دانشمند برجسته کشور به همراه محافظ خود در ورودی شهر آبسرد مورد تهاجم انتحاری قرار گرفته است. همچنین اصابت شلیک مستقیم گلوله باعث آسیب شدید وی شده و محافظ او نیز زخمی شده است.
کمالوندی: برای هیچ یک از دانشمندان هسته ای حادثه ای پیش نیامده ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار