بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی ایران آگروفود افتتاح شد

ایرنا سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۸
تهران- ایرنا- بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی صنایع کشاورزی و غذایی تهران (اگروفود ۲۰۱۹) که یکی از مهمترین رویدادهای سالیانه صنعت غذایی و کشاورزی در منطقه است، از امروز (سه شنبه) در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران آغاز به کار کرد.

به گزارش روز سه شنبه وزارت صنعت، معدن و تجارت، این نمایشگاه با حضور ۷۶۵ شرکت داخلی و ۱۶۰ شرکت خارجی از ۲۰ کشور جهان فعالیت خود را آغاز کرد و کشورهای اسپانیا، اتریش، آلمان، ایتالیا، اسلواکی، امارات متحده عربی، اندونزی، برزیل، ترکیه، تونس، چین، دانمارک، روسیه، سوئیس، گرجستان، لهستان، مغولستان، هلند، هند و یونان در آن شرکت دارند.
فضای اختصاص داده شده به بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی اگروفود افزون بر ۷۰ هزار مترمربع است و گروه های کالایی آن شامل «ایران فود» (فرآورده ها و محصولات غذایی)، «ایران فودتک» (ماشین آلات، تجهیزات و فناوری صنایع غذایی، بسته بندی و تجهیزات جانبی) و «ایران آگرو» (صنایع کشاورزی و صنایع مرتبط) است.
ارزش صادرات محصولات کشاورزی و غذایی کشورمان در ۹ ماهه (فروردین تا پایان آذر) پارسال افزون بر چهار میلیارد و ۷۶۵ میلیون دلار بوده است و نسبت به سال ۹۶ رشد ۱۴ درصدی نشان می دهد؛ عمده اقلام صادراتی محصولات کشاورزی و غذایی کشورمان شامل انواع میوه های درختی، انواع سبزیجات، محصولات جالیزی، شیر و فرآورده های آن، زعفران، ماهی و میگو است. مقصد این محصولات نیز به طور عمده کشورهای عراق، افغانستان، امارات متحده عربی، پاکستان، روسیه، هند، ترکیه، ویتنام، ترکمنستان و آلمان است.
برپایه این گزارش، در کنار سالن های برگزاری بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی اگروفود، سالن هایی هم به ارائه توانمندی های این شرکت ها در حوزه های مرتبط با محصولات کشاورزی و غذایی اختصاص داده شده است.
معرفی توانمندی ها و پیشرفت های کشورمان در حوزه کشاورزی و غذایی، ارتقای سطح مبادلات تجاری کشورمان در جهت توسعه صادرات غیر نفتی، آشنایی شرکت کنندگان و ...

سرخط اخبار