افشار: «گاندو» تا لحظه تبادل جیسون رضائیان را به تصویر می کشد/ 12 پرونده امنیتی دیگر را سریال می کنیم

خبرگزاری ذاکر دوشنبه ۳ تیر ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۹

**خبرگزاری فارس-گروه رادیو و تلویزیون: در همه جای دنیا تولید و ساخت سریال هایی که با مضامین امنیتی به تصویر کشیده می شوند، از اولویت خاصی برخوردار هستند و اتفاقا به همان نسبت حساسیت هایی روی آنها نیز وجود دارد چراکه کمتر افرادی هستند که به نکات ریزی درباره پرونده های جاسوسی دسترسی داشته باشند.
در همین زمینه تلویزیون نیز دست به ساخت سریالی امنیتی زده است. «گاندو» داستان پنج جوان با استعداد است که در لباس و قامت نیروهای امنیتی کشور به طور شبانه روزی در حال فعالیت و کار روی پرونده های جاسوسی و امنیتی هستند.
در این سریال بخش هایی از ماجرای جیسون رضائیان خبرنگار ایرانی- آمریکایی نیز روایت شده که از چه طریقی و با چه شیوه هایی اطلاعات محرمانه کشورمان را در اختیار بیگانگان قرار میداده است. 
کارگردانی «گاندو» را که این شب ها با سانسور و فشار دست و پنجه نرم می کند و تا حتی بخش هایی از آن هم حذف شده، جواد افشار است که تا به حال سابقه کارگردانی سریالی در ژانری مشابه «گاندو» را نداشته است و بیشتر روی ملودرام های خانوادگی متمرکز بوده است.
«مادرانه» «کیمیا»، «آنام»، «برادر» و ... از شاخص ترین سریال های افشار برای تلویزیون هستند. او این بار یک گام بالاتر از حتی «آنام» گذاشته است و روند رو به صعود وی به خوبی قابل تشخیص است. روند پژوهش و تحقیق برای «گاندو»، انتخاب بازیگران، پرونده های امنیتی و چگونگی دسترسی به این پرونده ها از موضوعاتی بود که در گفت وگو با جواد افشار مطرح شد.
** سریال «گاندو» به موضوع امنیتی و جاسوسی در ایران می پردازد و از جمله سریال هایی است که اهمیت پژوهش در آن بسیار مهم است. از طرفی پژوهش ها جنبه امنیتی ...

سرخط اخبار