۴۰ درصد زائران اربعین امسال بانوان بودند

خبرگزاری مهر جمعه ۲۶ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۴۶

به گزارش خبرگزاری مهر ، حجت الاسلام سیدعبدالفتاح نواب نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت و سرپرست حجاج ایرانی که برای دیدار با مقامات عراقی و بررسی مسائل اربعین به عراق سفر کرده بود، امروز جمعه، در بدو ورود به ایران در فرودگاه امام خمینی(ره) افزود: ملت ایران سنگ تمام گذاشتند و ملت عراق نیز در پذیرایی و خدمت رسانی بسیار خوب عمل کردند.
وی با بیان اینکه هر ساله برای برگزاری اربعین نیازمند برنامه ریزی جدیدی هستیم، اظهارداشت: هر سال تعداد بیشتری از مردم در مراسم اربعین شرکت می کنند. امسال، ۴۰ درصد از زائران بانوان بوده اند که اسکان، تغذیه و رسیدگی به مشکلات آنها و کودکان همراهشان نیازمند برنامه ریزی دقیق تری است.
حجت الاسلام نواب درباره رایزنی های خود با مقامات عراقی در سفر به عتبات عالیات نیز گفت: شب گذشته در کربلا، جلسه ای برای هماهنگی برنامه های سال آینده و بهبود شرایط برای زائران برگزار کردیم. کمیته هایی در این زمینه فعال هستند به ویژه کمیته فرهنگی که بعثه مقام معظم رهبری متکفل آن است.
وی با بیان اینکه سازمان حج و زیارت در صحنه حضور داشت و مشکلات را از نزدیک بررسی کرد، اظهار داشت: این کمیته ها جلساتی را برای آسیب شناسی و ارائه راهکار برای بهبود شرایط زائران در اربعین سال آینده برگزار خواهند کرد.
نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت ادامه داد: اربعین امسال زودهنگام شروع شد به طوری که موکب های داخل عراق آمادگی کامل برای ارائه خدمت به گروه هایی از زائران که ابتدا عازم شدند را نداشتند. این موضوع نیز باید برای سال آینده برنامه ریزی شود.
حجت الاسلام و المسلمین نواب همچنین گفت: لازم است بازه زمانی ارائه خدمات به زائران طولانی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار