سخنگوی وزارت بهداشت از تعطیلی مدارس و دانشگاه ها تا 20 فروردین خبرداد.

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان گروه اجتماعی خبرگزاری آنا ، کیانوش جهانپور در ارتباط ویدئوکنفرانسی با خبرنگاران با بیان اینکه در روز های اخیر در فاز مدیریت شده بیماری قرار داریم، گفت: یکی از اصول این مدیریت به جز مشارکت جمعی و پذیرش عملی و تلاش مردم در کنار اقدامات و مداخلات حاکمیتی از جمله هماهنگی و حمایت بین بخشی گسترده و شاید مثال زنی که در تمام هفته های اخیر وجود داشت، میسر نبود.
او افزود: ما امروز شاهد همکاری تنگاتنگ و هم افزایی دستگاه ها و قوای مختلف اعم از قوای مسلح، نیرو های نظامی و انتظامی، قوه قضاییه، دادستان ها در استان های مختلف و... هستیم. در عین حال با توجه به اینکه در روز های پایانی نوروز قرار داریم و با توجه به مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا در زمینه تشدید فاصله گذاری اجتماعی و مقرراتی که برای اعمال محدودیت در مقررات بین شهری و درون شهری در برخی مناطق و عدم حضور در تفرجگاه ها و پارک ها است، این هماهنگی و حضور دستگاه قضایی در سراسر کشور است که ما را در امتداد این مسیر و مدیریت این بیماری و مهار آن در هفته های آتی کمک می کند.
سخنگوی وزارت بهداشت گفت: بنابر مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا طرح فاصله گذاری اجتماعی تا بیستم فروردین تمدید شده است و قاعدتا تعطیلی مدارس و دانشگاه ها و همه اماکنی که شامل طرح فاصله گذاری اجتماعی بود، ادامه دارد و برای بعد از بیستم هم مجدداً تصمیم گیری و بخشی یا همه آن تمدید می شود.
جهانپور با بیان اینکه عمده مردم همراهی داشتند و با خودمراقبتی از حضور در تفرجگاه ها در روز ۱۳ فروردین خودداری خواهند کرد، گفت: امسال نوروزی مشابه سال های قبل نداشتیم و قطعا روز طبیعت امسال هم مانند سال ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار