عضو شورای عالی هلال احمر با بیان اینکه این شورا وظیفه خود را در معرفی دو نفر برای ریاست جمعیت هلال احمر انجام داده است، گفت: رئیس جمهور باید پاسخ دهد که چرا رئیس این جمعیت را معرفی نمی کند.

هادی پژوهش جهرمی، عضو شورای عالی هلال احمر در گفت وگو با خبرنگار سلامت خبرگزاری فارس، در پاسخ به این پرسش که «در جلسه شب گذشته شورای عالی هلال احمر در خصوص چه موضوعاتی صحبت شد؟»، اظهار داشت: در این جلسه بیشتر گزارش مربوط به سیل اخیر بررسی شد و در خصوص موضوع انتخاب رئیس جمعیت هلال احمر تصمیم گیری نشد.
وی در پاسخ به این پرسش که « آیا قصد دارید افراد جدیدی را برای انتخاب رئیس جمعیت هلال احمر به رئیس جمهور معرفی کنید؟ »، گفت: خیر، بنا نیست ما افراد جدیدی را معرفی کنیم بلکه همان افرادی که قبلاً انتخاب و معرفی شده اند، هستند؛ چرا که دلیلی بر معرفی افراد جدید وجود ندارد، چون خلاف قانونی صورت نگرفته که بخواهیم از این موضوع عدول کنیم.
پژوهش جهرمی اضافه کرد: اگر بخواهیم در این خصوص عدول کنیم، باید یک ادله قانونی در این خصوص وجود داشته باشد و اعلام شود که به این دلیل دو نفر انتخابی و معرفی شده مناسب نیستند؛ آنها که می گویند این دو نفر انتخابی نباشند، باید دلیل قانونی بیاورند و شورای عالی هلال احمر را قانع کنند.
عضو شورای عالی هلال احمر در پاسخ به این پرسش که « آیا با توجه به وقوع سیل اخیر و انتقاداتی که به مدیریت جمعیت هلا ل احمر وجود دارد، چرا رئیس جمهور یک نفر را به عنوان رئیس این جمعیت انتخاب نمی کند؟» ، خاطرنشان کرد: این را باید از رئیس جمهور سؤال کرد که چرا این کار را انجام نمی دهد و رئیس جمهور باید جواب این سؤال را بدهد، اما شورای عالی هلال احمر به وظیفه خود عمل کرده است.
وی ابراز داشت: به استناد قانون شورای عالی هلال احمر ما باید دو نفر را به رئیس جمهور معرفی کنیم، سازوکار این دو نفر در قانون نیامده که حتماً باید ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار