تهران - ایرنا - «فیصل بن فرحان» وزیر خارجه عربستان امروز (یکشنبه) در دیدار با «نیکوس خریستولیدیس» همتای قبرسی خود اعلام کرد که ریاض با نهایت دقت تحولات شرق مدیترانه را دنبال می کند و بر حمایت خود از حاکمیت ملی قبرس تاکید می کند.

به گزارش خبرگزاری رسمی عربستان (واس)، بن فرحان همه طرف های حاضر در حوزه شرق مدیترانه را به حل اختلافات خود بر اساس قطعنامه های شورای امنیت و دوری از افزایش تنش ها در این منطقه فراخواند.
وزیر خارجه عربستان همچنین خواستار احترام به قوانین بین المللی و عدم دخالت در امور داخلی کشورها برای حفظ امنیت و ثبات در منطقه شرق مدیترانه شد.
تنش ها در منطقه شرق مدیترانه با امضای دو توافقنامه همکاری میان ترکیه و دولت وفاق ملی بار دیگر افزایش یافت.
توافق نخست در مورد حریم دریایی ترکیه و لیبی در دریای مدیترانه و قرارداد دیگری در مورد توسعه همکاری های امنیتی و نظامی میان دو طرف امضا شد.
در پی امضای این قراردادهای همکاری میان آنکارا و طرابلس، کشورهای شرق مدیترانه از جمله مصر، قبرس و یونان مخالفت شدید خود را اعلام و آن را در تناقض آشکار با حاکمیت ملی خود خواندند.
به گزارش رسانه ها «کریاگوس متسوتاکیس» نخست وزیر یونان نیز در صحبت با « دونالد ترامپ » رییس جمهوری آمریکا ضمن انتقاد از تلاش های آنکارا برای حضور در حوزه شرق مدیترانه گفته است که در صورت لزوم کشورش آماده جنگ با ترکیه است.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار