مردم سوریه خواهان لغو تحریم‌ها و خروج نظامیان آمریکا از کشورشان هستند

لوگوی ایرنا ایرنا . دوشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۶:۲۹
تهران – ایرنا- مردم سوریه با روی کارآمدن "جوبایدن" رییس جمهوری جدید آمریکا، اعلام کردند که ایالات متحده باید علاوه بر لغو تحریم ها علیه کشورشان، نیروهای خود را از خاک سوریه خارج کند.

به گزارش ایرنا، "شریف شحاده" تحلیلگر و عضو پیشین مجلس نمایندگان سوریه یکشنبه شب به شبکه خبری "روداو کردستان عراق گفت که با وجود امیدواری برای تغییر در رویکرد بایدن پس از صدور فرمان های اجرایی که برخی سیاست های دونالد ترامپ را لغو کرد، اما تنها در سوریه زمانی مسائل تغییر خواهد کرد که آمریکا نیروهای خود را از کشورمان خارج کند و حاکمیت سوریه را به رسمیت بشناسد.
وی افزود: بایدن اعتراف کرد که اشتباهاتی [در دولت ترامپ] رخ داده است که باید اصلاح شود، به همین خاطر ۱۷ فرمان اجرایی را امضا کرد که یکی از آنها اجازه دادن به شهروندان کشورهای مسلمان برای سفر به آمریکا بود، اقدامی که موجب نزدیک تر شدن بیشتر ایالات متحده به جامعه جهانی خواهد شد.
زین علی یک شهروند سوری اهل دمشق است که لغو تحریم ها علیه کشورش را اولویت شهروندان این کشور می داند.
وی در این باره گفت: آمریکا در نهایت دشمن سوریه است، کشوری که میزبان مقاومت است و به فلسطین و هرکسی که برای کشورش کار مثبتی انجام دهد اهمیت می دهد.
این شهروند سوری ادامه داد: آنچه برای ملت سوریه مهم است و موجب می شود که زندگی دوباره به روال گذشته خود برگردد لغو همه تحریم های تحمیلی برکشورمان است تا قیمت ها دوباره پایین بیاید و برای شهروندان مهم نیست که رییس جمهوری آمریکا ترامپ باشد یا بایدن.
سال گذشته دولت دونالد ترامپ رییس جمهوری پیشین آمریکا قانونی را تصویب کرد و به موجب آن شماری از مقام های سوری را تحریم کرد.
پس از اعمال تحریم ها علیه سوریه، میانگین تورم به شدت افزایش یافت.
عمار محمد دیگر شهروند اهل دمشق است که در این باره می گوید: درخواست ما از بایدن و آمریکایی ها این است که به سرقت نفت ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار