در نشستی که در خبرگزاری آنا با حضور مسئول علمی بسیج دانشجویی دانشگاه تهران و مسئول سابق مرکز مطالعات انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه تهران برگزار شد، دانشجویان به بیان دغدغه های انجمن های علمی با محوریت «ترویج علم» و چالش های پیش رو پرداختند.

به گزارش خبرنگار حوزه تشکل های دانشگاهی گروه دانشگاه خبرگزاری آنا ، با توجه به اهمیت ترویج علم برای توسعه کشور در بخش های مختلف و عدم توجه کافی نهادهای متولی در پیش گیری از پرداخت سطحی به ترویج و توسعه علم در جایگاه حقیقی آن، خبرگزاری آنا را بر آن داشت تا در راستای سیاست ذاتی خود در سلسله گفتگوهایی پای صحبت دانشجویان و نخبگان بنشیند و با ارائه راهکارهایی به مسائل و چالش های «ترویج علم» در دانشگاه ها بپردازد.
در این گفتگو میزبان دو تن از دانشجویان فعال در حوزه تشکل های دانشجویی و انجمن های علمی هستیم، علیرضا قدس مسئول علمی بسیج دانشجویی دانشگاه تهران و سید احسان حسینی مسئول سابق مرکز مطالعات انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه تهران؛ که در ادامه مشروح گفتگوی خبرگزاری آنا با شرکت کنندگان در این نشست را می خوانید.
آنا: امروزه حتی برای بیانیه نوشتن هم باید استدلال قوی آورده شود؛ اما تشکل ها از این استدلال به دور هستند؛ نظر شما در مورد ضعف محتوایی و سیاست زدگی تشکل های دانشجویی چیست؟
سید احسان حسینی : اگر بخواهیم دانشگاه را بررسی کنیم، اساتید به عنوان پیشران های آن هستند؛ که باید بعد از شناسایی نیازهای جامعه مطابق با آن ها راه حل ارائه دهند؛ اما در حال حاضر دانشگاه با جامعه ارتباطی ندارد، اساتید هم با محوریت مقالاتی که غربی ها تولید کرده اند، با همان نظرات و پارادایم دست به بازتولید می زند. به همین دلیل دانشجویان علوم انسانی و فنی مهندسی بعد از اتمام دوران تحصیل به این نتیجه می رسند که علمی ندارند به درد جامعه بخورد و مشکلات را نفهمیده اند درنهایت دچار سردرگمی می شوند.
اما دراین بین تنها کسانی که به دنبال راهکار برای ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار