از 242 سال تاریخ آمریکا، 226 سال در جنگ بوده ایم

اکوفارس دوشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۳۰
اکوفارس: «جیمی کارتر» رئیس جمهور اسبق آمریکا ضمن اعلام خبر تماس تلفنی ترامپ با او درباره دلایل پیشی گرفتن پکن از واشنگتن گفت: آمریکا در طول ۲۴۲ سال تاریخ خود به جز ۱۶ سال، در بقیه زمان ها در جنگ به سر برده است.

به گزارش فارس، «جیمی کارتر» رئیس جمهور سال های ۱۹۷۷ تا ۱۹۸۱ آمریکا خبر داده که رئیس جمهور کنونی آمریکا با او تماس گرفته و درباره نگرانی هایش درباره پیشی گرفتن چین از آمریکا صحبت کرده است.
به نوشته ایستگاه رادیویی « WAPE » وابسته به رادیو ملی آمریکا، کارتر یکشنبه (دیروز) طی سخنانی در کلیسای شهر «پلینس» ایالت جورجیا از تماس تلفنی ترامپ خبر داد.
به گفته رئیس جمهور اسبق آمریکا ترامپ در این تماس تلفنی با او درباره نگرانی هایش در خصوص چین صحبت کرد. کارتر ۹۴ ساله، چندی قبل نامه ای به رئیس جمهور نوشت و در آن درباره مدیریت روابط واشنگتن با پکن توصیه هایی کرده بود.
به گفته رئیس جمهور اسبق آمریکا، ترامپ در این تماس درباره اینکه «چین دارد از ما جلو می زند»، ابراز نگرانی کرد. کارتر، نگرانی ترامپ درباره این موضوع را «بجا» دانست و گفت: «شما می دانید چرا اینطور است؟ من در سال ۱۹۷۹ روابط دیپلماتیک با چین را عادی سازی کردم. شما می دانید که از ۱۹۷۹ چین چند بار با دیگران جنگ داشته است؟ اصلا هیچ جنگی نداشته (اما) ما (آمریکا با دیگر کشوها) در جنگ بوده ایم».
وی که در کلیسای پلینس صحبت می کرد، همچنین تاکید کرده که آمریکا در طول ۲۴۲ سال تاریخ خود به جز ۱۶ سال، در بقیه زمان ها در جنگ به سر برده است.
کارتر گفته که آمریکا «به دلیل تمایلش برای تلاش به منظور مجبور کردن دیگران به در پیش گرفتن ارزش های آمریکایی، جنگ دوست ترین کشور جهان است».
وی با تاکید بر اینکه چین برعکس آمریکا روی زیرساخت های سرمایه گذاری کرده، به ساخت ۱۸ هزار مایل خطوط قطار سریع السیر اشاره کرد و گفت: «ما (آمریکا) چند مایل خط آهن سریع السیر در کشورمان داریم؟»
رئیس جمهور پیشینِ ...