رییس پلیس راه فرماندهی انتظامی کردستان گفت: بارش برف و باران که ساعتی پیش آغاز شده موجب لغزندگی جاده های برون شهری شده است و رانندگان باید با احتیاط بیشتری تردد کنند.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کردستان، سرهنگ عیسی گوهری گفت : در تمام محور های ارتباطی استان بارش باران و در ارتفاعات برف و مه گرفتگی گزارش شده است.
وی افزود : با توجه به شرایط کرونایی و تا مساعد بودن هوا، پرهیز از مسافرت و تردد های غیر ضرور از توصیه های پلیس راه به مردم است ما در صورت ضرورت انجام سفر . همراه داشتن تجهیزات زمستانی لازم است.
سرهنگ گوهری اضافه کرد : به همراه داشتن زنجیر چرخ ، رعایت فاصله طولی ، سرعت مطمئنه ، روشن کردن چراغ مه شکن یا چراغ خودرو هنگام بارش برف ، باران و مه از دیگر توصیه های پلیسی برای تردد بین شهری در شرایط فعلی است.
رییس مرکز مدیریت راه های راهداری ، حمل و نقل جاده ای کردستان نیز گفت : هم اکنون در ارتفاعات و گردنه های محور های سنندج - دیواندره ، دیواندره - سقز ، سنندج - دهگلان ، دیواندره - بیجار ، سقز - بانه ، سنندج - مریوان و سروآباد - هورامان بارش برف داریم.
دانش زندی افزود : بیشترین میزان بارش برف در گردنه خان (محور سقز - بانه) و دیواندره - سقز (محدوده زرینه) گزارش شده وهمچنین در تمام محور هایی که شاهد این پدیده هستند مه گرفتگی موجب کاهش دید رانندگان شده است.
وی افزود : با توجه به پیش بینی های هواشناسی ، بارش برف و باران در استان تا صبح دوشنبه آینده ادامه دارد لذا توصیه می شود رانندگان قبل از سفر برای کسب اطلاعات راه ها با سامانه ۱۴۱ از طریق پیامک ، تماس تلفنی و سایت اینترنتی و نرم افزار موبایلی تماس بگیرند.
طرح زمستانی راهداری همه ساله از ۱۵ آبان در سراسر کشور شروع می شود، اما در کردستان به علت برفگیر بودن و داشتن گردنه های متعدد این طرح به صورت غیر رسمی زودتر از موعد آغاز شد.
در طرح ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار