پس لرزه های سیل در کهگیلویه و بویراحمد / مدیران و ناظرانی که دادگاهی خواهند شد

تابناک کهکیلویه و بویر احمد پنج شنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۲۳
حجت الاسلام مزارعی با انتقاد از چگونگی برخی ساخت و ساز ها در مسیر های سیلاب افزود: در صدور مجوز ها برای ساخت و ساز ها در مجاورت، حریم و یا بستر رود خانه کم توجهی شده است.

پس از سیل اخیر در برخی مناطق استان و ایجاد خسارت های فراوان آن هم در بخش هایی که با تخلف آشکار به منابع طبیعی دست درازی کرده بودند ، اکنون دستگاه قضایی مصمم به پیگیری و مجزات متخلفین شده است به گونه ای که رئیس دستگاه قضایی استان وعده داده است ، عوامل بروز خسارات ناشی از سیل در کهگیلویه و بویراحمد مورد پیگرد قضایی قرار گیرند.
به گزارش تابناک کهگیلویه و بویراحمد، رئیس کل دادگستری استان با بیان اینکه به دلایلی عوامل بروز خسارات ناشی از سیل در پیگرد قضایی برخی طرح ها با صرف هزینه های زیاد در مسیل ها اجرا شد گفت: سیلاب خسارات فراوانی به این تاسیسات وارد کرد که علاوه بر حمایت نشدن برای جبران خسارت به طرح های بدون مجوز مجریان تحت پیگرد قانونی قرار می گیرند.
حجت الاسلام مزارعی با انتقاد از چگونگی برخی ساخت و ساز ها در مسیر های سیلاب افزود: در صدور مجوز ها برای ساخت و ساز ها در مجاورت، حریم و یا بستر رود خانه کم توجهی شده است.
وی به ساختار عمرانی روستای پریکدان اشاره کرد و گفت: کمترین اصول فنی در ساخت ساز ها به چشم نمی خورد چرا که این روستا در گذر سیلاب احداث شده است.
وی در بخش دیگری از سخنانش به تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی برای رونق دادن به تولید اشاره کرد وافزود: امیدواریم با حمایت های متولیان از متقاضیان سرمایه گذاری و تسهیل شرایط برای سرمایه گذاران شاهد رونق تولید و فضای کسب و کار در استان باشیم.
حجت السلام مزارعی با بیان اینکه دستگاه قضا تمام قد از سرمایه گذاران واقعی برای توسعه ی اقتصادی استان حمایت می کند گفت: بانک ها در فرایند توزیع اعتبارا ها همچون گذشته با بررسی اولویت ها و اشراف بر اجرای طرح ها تسهیلات اعطا کنند.
رئیس ...