تقویت واژگان انگلیسی با WordUp؛ اپلیکیشنی برای یادگیری زبان

دیجیاتو چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۶

انتقال اطلاعات از حافظه کوتاه مدت به بلند مدت، لایتنر (Leitner) با دست گذاشتن روی همین روش عملی یکی از کارآمدترین راه های یادگیری مباحث حفظی را ارائه داد. تحقیقات نشان می دهند در همان لحظه که یک مطلب را می خواهید حفظ کنید، نزدیک به ۸۰ درصد آن بعد از مدتی از یادتان می رود و قبل از رسیدن به حافظه بلند مدت حذف می شوند.
اما اگر این روند حفظ کردن در فاصله های زمانی مشخص تکرار شود، کم کم این اطلاعات راه شان را به حافظه بلند مدت هم پیدا می کنند و بنابراین خیلی دیرتر از ذهن بیرون می روند. WordUp برای تقویت واژگان کاربران از همین روش استفاده کرده و این مهمترین دلیلی است که بین صدها اپلیکیشن یادگیری زبان بد نیست WordUp را در اولویت بگذارید.
بعد از نصب و اجرا، برنامه از کاربر تستی می گیرد تا اطلاعاتش را ارزیابی کرده و بسته به آن لغاتی که باید بپرسد را مشخص کند. سپس نوبت به انتخاب هدف تان می رسد؛ در روز می خواهید چند دقیقه با برنامه کار کنید؟ مشخصا هرچه قدر زمان بیشتری را در WordUp بگذرانید، کلمات بیشتری هم یاد می گیرید.
البته چون روش لاینتر روی یادگیری در زمان های کوتاه اما پیوسته تاکید دارد، بنابراین حتی طولانی ترین هدف نیز در روز وقت زیادی از کاربر نمی گیرد. از طرفی برنامه مشخص کرده که با هر هدف، در طول یک سال چه قدر کلمه را حفظ می شوید. به همین خاطر راحت تر می توانید هدف تان را انتخاب کنید.
حالا که هدف را مشخص کردید، نوبت به نمایش لغات در قالب کارت ها می رسد. روزانه برنامه کلمه های گوناگونی می پرسد اما نکته مهم نمایش دوباره کلمه هایی است که درست جواب داده اید. اگر معنی کلمه ای را ندارید لغت به همراه کارت های بعدی دوباره ...

سرخط اخبار