نماینده سازمان ملل: ایران در راه مبارزه با موادمخدر هزینه های سنگینی پرداخت کرده است

ایرنا پنج شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۲۱
زاهدان- ایرنا- نماینده کشوری دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد در ایران گفت: جمهوری اسلامی ایران در راه مبارزه با مواد مخدر تاکنون هزینه های سنگین و بسیاری پرداخت کرده که تعداد شهدای این عرصه نشان دهنده این هزینه هاست.

الکساندر فدولوف روز پنجشنبه در همایش مبارزه با مواد مخدر که در دانشگاه زابل برگزار شد اظهار داشت: اقدامات ایران در راه مبارزه با مواد مخدر نشان می دهد که چگونه می توان با مواد مخدر در منطقه مبارزه کرد.
وی بیان کرد: حضور ما در سیستان و بلوچستان نشان دهنده این است که ما علاقه مند به همکاری در زمینه مبارزه با مواد مخدر هستیم.
نماینده دفتر مقابله با موادمخدر و جرم سازمان ملل در ایران افزود: دفتر UNODC سازمان ملل به خوبی می داند که ایران در راه مبارزه با مواد مخدر چه هزینه های سنگینی را پرداخت کرده بنابراین تلاش می کنیم تا دیگر کشورها را نیز از نقش ایران در مبارزه با مواد مخدر آگاه سازیم و در واقع ایران الگوی این مبارزه است.
وی ادامه داد: دفتر UNODC یک شریک استراتژیک برای ایران در عرصه مبارزه با مواد مخدر است.
فدولوف تصریح کرد: ۲۶ ژوئن روز مبارزه با مواد مخدر است در این روز دفتر UNODC سازمان ملل نقش ایران در مبارره با مواد مخدر را بیان خواهد کرد.
وی بیان کرد: از صمیم قلب از کسانی که در راه مبارزه با مواد مخدر در ایران فعالیت می کنند تقدیر می کنیم.
نماینده دفتر مقابله با موادمخدر و جرم سازمان ملل در ایران ادامه داد: سایر کشورها را متقاعد خواهیم کرد که به ایران در عرصه مبارره با مواد مخدر کمک کنند تا بهتر بتواند از ورود مواد مخدر به سایر کشورها جلوگیری کند.
وی بیان کرد: از طریق دفتر خودمان در وین تلاش خواهیم کرد تا دستاوردهای ایران در عرصه مبارزه با مواد مخدر و راههای کمک به ایران را به سایر کشورها اطلاع رسانی کنیم.
وی با اشاره به بازدیدهایی که از زاهدان و زابل در این سفر داشته است، گفت: در این بازدید از نزدیک نتایج ...

سرخط اخبار