وقت نیوز - استاندار آذربایجان شرقی، جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی در بخش های مختلف را ضرورتی انکارناپذیر دانست و گفت: تمام مدیران استان، مکلف به همکاری ویژه با سرمایه گذاران و کاهش بروکراسی اداری در این زمینه هستند.

به گزارش وقت نیوز ، محمدرضا پورمحمدی در جلسه بررسی زمینه های سرمایه گذاری گروه توسعه اقتصاد ملل در آذربایجان شرقی، با اشاره به ظرفیت های تبریز و آذربایجان در بخش های مختلف اقتصادی، صنعتی، تولیدی و نیروی انسانی متخصص، اظهار داشت: تبریز، آذری تابناک در آسمان کشور است که از انقلاب مشروطیت تا پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به نقش و وظیفه خود در برهه های حساس عمل کرده است.
وی خاطرنشان کرد: متاسفانه آذربایجان شرقی در دهه های گذشته، آن چنان که باید و شاید، توسعه نیافته و باید تلاش کنیم تا این استان را به جایگاه واقعی و لایق شأن آن برسانیم.
استاندار آذربایجان شرقی از این استان به عنوان دروازه دسترسی ایران به اروپا و بازار بزرگ آسیای مرکزی نام برد و گفت: فعالیت نزدیک به پنج هزار واحد صنعتی و تولیدی و وجود زیرساخت هایی مانند گمرک، خطوط ریلی و محورهای مواصلاتی تنها بخشی از ظرفیت های استان است؛ اما قانع به وضعیت موجود نبوده و برای بهبود و ارتقای زیرساخت ها تا رسیدن به وضعیت مطلوب و ایده آل تلاش می کنیم.
پورمحمدی تأکید کرد: زیرساخت های ارتباطی ما نباید به بن بست برسد و با اتصال به کشورهای همسایه و دسترسی به بازارهای منطقه می توان بسیاری از نیازهای کشور را تأمین کرد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود به ظرفیت واحدهای تولیدی استان اشاره کرد و گفت: بعد از شیوع کرونا، بسیاری از تولیدکنندگان ما با تغییر در خط تولید خود، اقدام به تولید مواد ضدعفونی کننده کردند و امروز نه تنها نیاز داخلی در این زمینه برطرف شده، بلکه به دنبال صادرات این محصولات هم هستیم.
استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به پایین بودن نرخ بیکاری در استان نسبت به ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار