پارسینه: ناهید دومین سیاره نزدیک به خورشید است. این سیاره ۲۲۴.۶۵ روز زمینی طول می کشد تا به دور خورشید بچرخد، در واقع یک سال در سیاره زهره کوتاه تر از یک شبانه روز در این سیاره است.

سیاره ناهید یا همان سیاره زهره در واقع خواهر سیاره زمین معرفی می شود و این سیاره شباهت زیادی به سیاره زمین دارد. سیاره ناهید مانند زمین دارای پوسته ی سیلیکات و یک هسته ی فلزی است. اما به طور کلی در کنار شباهت ها، تفاوت هایی هم میان این دو سیاره وجود دارد. برای مثال سیاره ناهید گرم ترین سیاره منظومه شمسی است. با اینکه عطارد به خورشید نزدیک تر است اما دمای ناهید بیشتر است. سیاره زهره یا همان سیاره ناهید نسبت به زمین، فاصله ی کمتری با خورشید دارد در نتیجه طول روز و سال آن با زمین متفاوت است که در ادامه جزئیاتی را در این زمینه در اختیارتان قرار خواهیم داد.
ناهید دومین سیاره نزدیک به خورشید است. این سیاره ۲۲۴.۶۵ روز زمینی طول می کشد تا به دور خورشید بچرخد، در واقع یک سال در سیاره زهره کوتاه تر از یک شبانه روز در این سیاره است، زیرا ۲۴۳ روز زمینی طول می کشد تا این سیاره به دور خود بچرخد. سیاره زهره با فاصله متوسط ۰.۷۲ واحد نجوم (AU) یا ۶۷ میلیون مایل دور خورشید می چرخد در نتیجه مدار آن تقریباً دایره ای است.
بر خلاف زمین که دمای هوای آن در فصول مختلف متفاوت است، ناهید دمای مشابهی را در سراسر سیاره در طول سال تجربه می کند. این مسئله به شیب محوری پایین این سیاره مرتبط شده است که در ۲.۶۴ درجه، دومین و پائین ترین سیاره است. زهره در مقایسه با زمین دارای شیب محوری ۲۳.۴۴ درجه است. بنابراین، دمای فرسایش در ناهید، میانگین ۴۶۲ درجه سانتیگراد است.
سیاره زهره یکی از معدود سیاره هایی است که در خلاف جهت عقربه های ساعت می چرخد. به دلیل چرخش واژگونی ناهید، به نظر می رسد که خورشید در غرب طلوع می کند و در شرق غروب می کند. زهره همچنین طولانی ترین ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار