خنک ترین مناطق گیلان در تابستان کجاست؟

سلامت نیوز یکشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۳۹

سلامت نیوز :با آغاز فصل گرما و تعطیلات و همچنین آغاز سفرها، شاید سفر کردن در گرما بسیار سخت و طاقت فرسا است و انتخاب مناطقی که در عین زیبایی خنک باشند می تواند گزینه ای مناسب برای سفر در این ایام باشد.
به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا، استان گیلان بسیار زیبا و دیدنی است و به دلیل خوش آب و هوا بودن در فصل تابستان مورد توجه مسافران زیادی قرار می گیرد.
گیلان به عنوان بیست و هشتمین استان وسیع ایران دارای شهرها و روستاهای بسیار زیادی است. از شهرهای مهم این استان می توان به رشت، بندر انزلی، لاهیجان، تالش، لنگرود رودسر و بندر آستارا اشاره کرد.
"سوباتان" در شهر لیسار، دشتی از گل های شقایق
سفر به سوباتان که ییلاق استان گیلان است و با ییلاق های استان اردبیل ۱۹ کیلومتر فاصله دارد در ۲۰ کیلومتری غرب لیسار در نزدیکی تالش واقع شده است. این ییلاق از چهار جهت جغرافیایی یعنی شمال به رودخانه لیسار، جنوب به ییلاق های آسبومار جوکندان، غرب دریاچه نئور و شرق به جنگل های تالش راه دارد.
به دلیل قرار گرفتن سوباتان در ارتفاع ۱۹۰۰ تا ۲۵۰۰ متر از سطح دریا، پاییز و زمستان های سردی دارد و برف بسیاری می بارد بنابراین تنها در فصول بهار و تابستان مورد استفاده است اما بازهم می توان برف را بر روی کوه ها دید. مهم ترین بخش سنتی این روستا از جاهای دیدنی گیلان و جاهای دیدنی سوباتان خانه های چوبی و قدیمی با سقف های شیروانی از تکه های چوب قهوه ای است که توجه همه را به خود جلب می کند.
"ماسال"، روستای ییلاقی بهترین هدیه در روزهای گرم
یکی از خنک ترین شهرهای گیلان که در تابستان مورد توجه توریست ها و گردشگران واقع می شود ماسال است. ماسال شهری در دامنه کوه های ...

سرخط اخبار