بارگذاری اطلاعات خریداران ارز و سکه در سامانه مالیات

خبر آنلاین چهارشنبه ۲۷ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۱۰
خبرگزاری صداوسیما نوشت: معاون سازمان امور مالیاتی گفت: اطلاعات خریداران ارز و سکه هم در سامانه مالیات بارگذاری می شود و از این افراد مالیات دریافت می شود. با جمع آوری دقیق اطلاعات، در آینده تمکین مردم در پرداخت مالیات چند برابر خواهد شد.

نادر جنتی در برنامه پایش در خصوص الزام پزشکان به نصب کارتخوان، اظهار داشت: به موجب بند (ی) تبصره (۶) قانون بودجه سال ۱۳۹۸ و تبصره (۲) ماده (۱۶۹) قانون مالیات های مستقیم، کلیه صاحبان حرف و مشاغل پزشکی، پیراپزشکی، داروسازی و دامپزشکی، مکلفند در چهارچوب آیین نامه تبصره (۲) ماده (۱۶۹) قانون مالیات های مستقیم، نسبت به نصب، راه اندازی و استفاده از پایانه فروشگاهی از ابتدای سال ۱۳۹۸ اقدام کنند.
وی ادامه داد: سازمان نظام پزشکی و سازمان امور مالیاتی باید به تکلیف خود در این خصوص عمل کنند.
روند مالیات ستانی شفاف می شود
جنتی در پاسخ به این سوال که چرا رفتار تبعیض آمیز با این قشر انجام می شود؟ گفت: همه صاحبان درآمد و فعالان اقتصادی بر این باورند مالیات حق دولت است. اما از این نکته شاکی هستند که مالیات ها عادلانه نیست. ما می خواهیم مالیات عادلانه و واقعی باشد و بر اساس درآمدهای واقعی مردم مالیات وصول شود.
معاون سازمان امور مالیاتی تصریح کرد: مالیات پزشکان باید دقیق، واقعی و شفاف حساب شود و تنها راه این است که از طریق این کارتخوان ها ریز درآمد مشخص شود. گله مندی پزشکان این است که پرداختن مالیات از طرف آنها به میزانی که در نظر گرفته شده، عادلانه نیست. ما می خواهیم با سازمان نظام پزشکی تفاهم کنیم که فرآیندی طراحی شود تا مالیات آنها عادلانه تعیین شود.
این مقام مسئول ادامه داد: افرادی که کارتخوان دارند، اطلاعات درآمدی آن ها در نظام مالیاتی ثبت و ضبط می شود و بعدا با اظهارنامه مالیاتی آن ها سنجیده می شود و اگر مطابق هم بودند دیگر بررسی نمی شود.
جنتی تاکید کرد: همکاری خوبی از سوی دستگاه های اجرایی می بینیم و در سال های آینده مالیات ها ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار