کرج - ایرنا - مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز با تاکید بر ضرورت توجه اقشار مختلف مردم به پدافند غیرعامل، از خبرنگاران و اصحاب رسانه خواست در راستای فرهنگ سازی این مهم کوشا باشند.

ناصر مقدم روز دوشنبه در نشست کارگروه فرهنگی، آموزشی و اجتماعی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز در هفته پدافند غیرعامل افزود: فرهنگ سازی برای توجه بیشتر به پدافند غیرعامل از رسالت های مهم رسانه ها محسوب می شود.
وی ادامه داد: رعایت مقررات و ضوابط پدافند غیرعامل در مقابل تهدید دشمن ضروری است و باید به طور جدی به آن توجه کرد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز اظهار داشت: در برهه کنونی که دشمن به جنگ نرم روی آورده است، پدافند غیرعامل یکی از اساسی ترین ملزومات به خصوص در دستگاه های دولتی و بخش خصوصی محسوب می شود.
مقدم اضافه کرد: بر اساس فرمایشات رهبر معظم انقلاب، پدافند غیرعامل یکی از موارد اجتناب ناپذیر در حوزه فرهنگ،  هنر و رسانه است.
وی با یاوآوری نامگذاری روزهای مختلف در هفته پدافند غیرعامل تصریح کرد: توجه به این مهم در همه برنامه های فرهنگی، هنری و رسانه استان البرز تا پایان سالجاری جدی گرفته خواهد شد.
این مسوول با بیان اینکه مردم از گذشته به پدافند غیرعامل توجه داشتند و تمهیدات لازم و وسایل مورد نیاز را از قبل برای مواقع بحرانی فراهم می کردند، افزود: اجرای سیاست های کلی پدافند غیرعامل باید با همکاری و تعامل همه دستگاه های دولتی و بخش خصوصی به نحو مطلوبی محقق شود.
در این نشست از سیاست های کلی اجرایی پدافند غیرعامل در حوزه فرهنگی، هنری و رسانه ای رونمایی شد.
پنجم تا یازدهم آبان ماه به عنوان هفته پدافند غیرعامل نامگذاری شده است.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار