تشریح اقدامات قوه قضائیه از زبان اژه ای

شبکه خبر سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۱۷
معاون اول قوه قضائیه در نشست خبری در آستانه هفته قوه قضائیه، برخی اقدامات دستگاه قضا را در ماههای اخیر تشریح کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر،
 حجت الاسلام محسنی اژه ای رئیس ستاد بزرگداشت هفته قوه قضائیه در نشست خبری ضمن تبریک فرارسیدن این هفته و گرامیداشت یاد شهدای نظام افزود: هیچ گاه یاد و خاطره شهدای بزرگ از ذهن مردم از یاد نمی رود و هیچ گاه جنایتی که تروریست ها در بعد از انقلاب و به ویژه در هفتم تیر انجام دادند، محو نمی شود و مردم به یاد دارند که چه کسانی از این تروریست ها حمایت می کنند و کشور هایی که این تروریست های جانی را در دامن خود گرفته اند، در ذهن ملت باقی خواهد ماند.
وی گفت: از اول اردیبهشت تا امروز ۱۰ آیین نامه و لایحه ای که بخشی از آن ها زمان قانونی شان گذشته بود، انجام شد و کار کارشناسی ۸ آیین نامه انجام و تدوین و ابلاغ شد و دو لایحه به دولت ارسال شد. ۶ تا ۷ مورد دیگر از آیین نامه ها به زودی در هفته های آینده کارشان تمام خواهد شد و اگر مجموع این لوایح در دولت و مجلس انجام شود قدم بزرگی برای بعضی از امور است که برداشته می شود.
معاون اول قوه قضائیه گفت: بیش از ۶۰۰ پرونده با ماده ۴۷۷ تعیین تکلیف قطعی و رئیس قوه قضائیه نیز بیش از 2 هزار پرونده را جهت بررسی دوباره امضا کرد. 
وی افزود: بدیهی است که در گام دوم انقلاب باید در همه بخش های نظام گام های تحولی و نو برداشته شود و قوه قضاییه هم از این امر مستثنی نیست و در این دوره جدید که ریاست محترم قوه قضاییه همزمان با گام دوم انقلاب دوره شان همزمان شده است برنامه هایی دارند. قرار است برنامه ها در ۳ بخش کوتاه مدت، میان مدت و دراز مدت انجام شود.
اژه ای گفت: یکی از مواردی که در سند تحول قوه قضائیه پیش بینی شده استفاده از ظرفیت های موجود در قوه قضاییه است و ما مطالعه کردیم ...

سرخط اخبار