علت ریزش قیمت خودرو چیست؟

اعتماد آنلاین چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۳:۲

اعتمادآنلاین|  این روزها قیمت خودرو برخلاف ماه های گذشته که روند صعودی به خود گرفته بود با کاهش چندین میلیون تومانی مواجه شده است. این کاهش قیمت واکنش کارشناسان بازار خودرو و مردم را در پی داشت.
سعید موتمنی، رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو: بازار خودروهای داخلی کاهش پنج تا 15 میلیون تومانی را در بازار تجربه کرده و پیش بینی می شود این روند کاهشی در بازار ادامه داشته باشد.
علیرضا شکیبایی، رئیس بخش اقتصاد دانشگاه شهید باهنر کرمان: افزایش عرضه خودرو توسط شرکت های خودروساز و اینکه این عرضه در روزهای آینده افزایش بیشتری خواهد داشت، سبب کاهش قیمت خودرو شد.
زین العابدین صادقی، اقتصاددان: پلیس با فعالان سایت های مجازی که قیمت خودروها را به صورت غیرمنطقی افزایش داده بودند برخورد کرد؛ این اقدام در کاهش قیمت خودرو موثر بود.
نورالله صالحی، اقتصاددان: عرضه و تقاضا بازیگران اصلی بازار خودرو هستند و اگر عرضه و تقاضا با یکدیگر برابر باشد، قیمت ها افزایش پیدا نمی کند.
محمدرضا نجفی منش، عضو اتاق بازرگانی تهران: آنچه برای قیمت ها در بازار خودرو اتفاق افتاده آغاز تخلیه حباب مصنوعی این بازار است و هنوز قیمت ها غیرواقعی است و باید کاهش یابد.
رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو: یکی از دلایلی که بازار خودرو را در گذشته نابسامان کرد، نبود نظارت بر خودروسازی کشور بود.
کاهش قیمت خودرو دلایل دیگری از جمله بیم سرمایه گذاران و دلالان از آینده قیمتی بازار خودرو نیز دارد.

سرخط اخبار