رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و ترکمنستان ضمن تشریح فرصت های همکاری پیش روی ایران و ترکمنستان، خواستار مشارکت فعالان اقتصادی در انتخابات هیات مدیره این اتاق مشترک شد. به عقیده مجید محمدنژاد، ترکمنستان که قبلا مقصد ایده آلی برای صادراتی محصولات معدنی محسوب می شد، امروز می تواند مقصد صادرات دانش مهندسان ایرانی باشد.

رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و ترکمنستان در آستانه دومین انتخابات دوره ای این اتاق گفت: با توجه به کاهش روابط اقتصادی دو کشور دوست و همسایه ایران و ترکمنستان طی سال های اخیر، امروزه روابط اقتصادی این دو کشور نیازمند توجه شایسته است؛ سابقه روابط اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و ... این دو کشور نشان دهنده ظرفیت های بالقوه اقتصادی است که متأسفانه اکنون بخشی از این ظرفیت ها توسط کشورهای دیگر منطقه بالفعل شده و سهم ایران در مراودات تجاری طی سال های اخیر بسیار کاهش پیدا کرده است.
مجید محمدنژاد در گفت وگو با «پایگاه خبری اتاق ایران»، فرصت های پیش روی همکاری ایران و ترکمنستان را تشریح کرد و افزود: اگر در گذشته ترکمنستان مقصد ایده آلی برای صادراتی محصولات معدنی و ... بود، امروز می تواند مقصد صادرات دانش مهندسان ایرانی باشد؛ چراکه اقداماتی خوبی در حوزه اقتصاد دانش بنیان شکل گرفته است.
او تصریح کرد: شرکت های دانش بنیان زیادی در عرصه نفت، گاز و تولید قطعات نیروگاهی در ایران شروع به فعالیت کرده اند و با همت جوانان ایرانی توانسته اند به بازارهای خارجی ورود پیدا کنند؛ حال با توجه به اینکه یکی از صنایع پررونق در ترکمنستان، صنعت نفت و گاز این کشور است لذا وقت آن است که با تسهیلگری دولت بتوانیم در این عرصه به صورت جدی وارد شویم.
او با تأکید بر مشارکت بخش خصوصی و دولت برای حل مشکلات موجود و بهره مندی از راهکارهای جدید، افزود: با توجه به شرایط حساس منطقه ای دیگر نمی توان مانند گذشته عمل کرد.
او با اشاره به برگزاری انتخابات اتاق مشترک بازرگانی ایران و ترکمنستان افزود: برای رسیدن به اتاقی فعال و پویا که بتواند خرد جمعی را بکار گیرد باید همه اعضای ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار