رضا اردکانیان وزیر نیرو صبح امروز برای افتتاح مخازن ۲۰ هزار مترمکعبی داماهی و همچنین سد سرنی میناب به هرمزگان سفر کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، رضا اردکانیان وزیر نیرو صبح امروز برای افتتاح مخازن ۲۰ هزار مترمکعبی داماهی و همچنین سد سرنی میناب به هرمزگان سفر کرد.
هم زمان با سفر رضا اردکانیان وزیر نیرو به استان هرمزگان در روز شنبه ۲۶ بهمن ماه، مخزن 20 هزار متر مکعبی داماهی به بهره برداری رسید.
با توجه به خشکسالی های اخیر و کاهش چشمگیر منابع آب زیرزمینی و سدهای استقلال، شمیل و نیان و به تبع آن کاهش میزان آب شرب تحویلی به شهر بندرعباس، ایجاد ظرفیت ذخیره به میزان 20 هزار متر مکعب جهت مواقع اضطراری، اتفاقات و تعمیرات نقش قابل توجهی در تأمین پایدار آب شرب شهر بندرعباس، بندرخمیر و صنایع غرب خواهد داشت.
در همین راستا شرکت سهامی آب منطقه ای استان هرمزگان عملیات اجرایی احداث مخزن 20 هزار متر مکعبی در شهر بندرعباس (داماهی) را آغاز کرد. این مخزن با صرف هزینه ای بالغ بر ۲۰۰ میلیارد ریال در سفر وزیر نیرو به استان هرمزگان افتتاح شد.
مخزن 20 هزار متر مکعبی داماهی از نوع بتنی نیمه مدفون است و شرایطی را برای تأمین پایدار آب شرب بیش از صد هزار نفر از مردم استان هرمزگان فراهم خواهد کرد.
برای احداث این مخزن، 31 هزار متر مکعب خاکبرداری، 15 هزار متر مربع قالب بندی، هفت هزار و 200 متر بتن ریزی، شش هزار و 600 متر مکعب خاکریزی و هزار و 250 متر لوله گذاری انجام شده است. همچنین در این پروژه 525 تن میلگرد و 24 عدد شیرآلات نیز استفاده شده است.
افزایش ظرفیت به منظور تأمین مصارف آب شرب و صنایع شهر بندرعباس، بندرخمیر و روستاهای در طول مسیر از جمله اهداف این طرح است.
*سد سرنی میناب به بهره برداری رسید
سد سرنی میناب صبح امروز با حضور وزیر نیرو و استاندار ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار