رییس جمهور گفت: ما به کانال ۵۰۰ نفر فوتی در روز نزدیک شده بودیم و حتی به ما می گفتند که وضعیت بدتر نیز می شود اما امروز به کانال ۳۰۰ نفر بازگشتیم و امیدواریم از این نیز کمتر شود.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا با بیان اینکه در این مدت ۴۲۰ مصوبه داشته ایم و به دستگاه ها ابلاغ کردیم، گفت: تاکنون ۸۵ درصد مصوبات ما عملیاتی شده است.
وی افزود: کار بسیار خوبی در این مدت محدودیت ها انجام شده که آثار مثبتی داشته است و همه این ها با همکاری مردم به وجود می آید. تا زمانی که مردم به مسری بودن این بیماری واقف باشند و به پروتکل ها عمل کنند، وضعیت بهتر می شود.
روحانی تأکید کرد: البته هر کجا وضعیت قرمز باشد ما محدودیت ها را اجرایی و اعمال می کنیم. ما به کانال ۵۰۰ نفر فوتی در روز نزدیک شده بودیم و حتی به ما می گفتند که وضعیت بدتر نیز می شود اما امروز به کانال ۳۰۰ نفر بازگشتیم و امیدواریم از این نیز کمتر شود.
رییس جمهور با تاکید بر اینکه اگر مراعات در جامعه ما مورد توجه قرار نگیرد و مردم حس کنند شرایط عادی شده، یک ماه بعد باز به شرایط بحرانی باز می گردیم، تاکید کرد: حتی اگر واکسن مفید و موثر به دست ما برسد و ما هم برای مردم آن را فراهم کنیم، لازم است که همچنان پروتکل ها رعایت شود، چرا که نه مشخص است آثار این واکسن ها چقدر است، نه مشخص است که چه عوارضی دارد و نه به محض تزریق، تأثیر می گذارد.
روحانی یادآور شد: به امید واکسن نباید مراقبت ها کاهش پیدا کند. هیچ واکسنی نیز صد درصد اثربخش نیست و همچنین نمی دانیم که این ویروس چقدر تغییر ژنتیکی در آینده خواهد داشت. پس در این شرایط لازم است پروتکل ها مراعات شود.
وی با بیان اینکه افراد مبتلا باید دوران قرنطینه را بگذرانند، تصریح کرد: تأسف بار است که فردی مبتلا می شود، به او اعلام می شود و بازهم او از خانه و قرنطینه خارج می ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار