بولتون در کتاب جدیدش ادعا می کند ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، در گفت وگو با او گفته که مسکو در سوریه نیازی به ایران ندارد و خواستار خروج ایران از سوریه است.

سرویس جهان مشرق - کتاب جنجالی جان بولتون، مشاور سابق امنیت ملی ترامپ، تحت عنوان «اتاقی که آن جا اتفاق افتاد: خاطرات کاخ سفید [۱] » بالأخره منتشر شد. طی روزهای منتهی به انتشار کتاب، رسانه های آمریکایی و به ویژه خبرگزاری های منتقد ترامپ، بخش هایی از این کتاب را منتشر کردند که نشان می داد حاوی توصیفات افشاگرانه ای علیه شخص ترامپ و نحوه اداره دولت کنونی آمریکاست.
جلد کتاب «اتاق اتفاق: خاطرات کاخ سفید» نوشته «جان بولتون»  (+)
سرویس جهان مشرق  طی یک مجموعه گزارش، ترجمه فارسی بخش هایی از کتاب «اتاقی که آن جا اتفاق افتاد» را که در آن ها از ایران نام برده شده، خدمت مخاطبان محترم ارائه خواهد کرد. البته افشاگری جان بولتون علیه رئیس سابقش به هیچ عنوان به این معنا نیست که وی تمامِ یا حتی بخشی از حقیقت را بیان کرده است. بولتون نه تنها سیاستمداری به شدت افراطی و جنگ طلب است، بلکه به فریب کاری و سیاست زدگی در آمریکا شهرت دارد. به طور خاص آن چه که درباره این مجموعه گزارش باید مدنظر قرار داد، خصومت آشکار بولتون با ایران است؛ کتاب جان بولتون را نیز باید از پشت همین عینک، مطالعه کرد. بنابراین  لازم به ذکر است که  مشرق  صرفاً جهت اطلاع نخبگان و تصمیم گیران عرصه سیاسی کشور از محتوای کتاب جان بولتون این مجموعه گزارش را منتشر می کند و دیدگاه ها، ادعاها و القائات کتاب مذکور لزوماً مورد تأیید  مشرق  نیست.
در همین باره بخوانید:
››  «سگ هار» سیاست خارجی ترامپ کیست؟
››  بولتون یک نومحافظه کار جنگ طلب است که اعتقادی به قوانین بین المللی ندارد
››  بولتون غده سرطانی کاخ سفید بود
››  هر کس مشاور امنیت ملی ...

عناوین مهم خبری