بروید آن طرف دعوا کنید!

مشرق نیوز پنج شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰:۴۲
ژاپن اگر برای خون صدها قربانی جنایت آمریکا در هیروشیما و ناکازاکی احترام قائل است می تواند با نادیده گرفتن تحریم های آمریکا باب بسته شده همکاری اقتصادی با جمهوری اسلامی را بگشاید.

به گزارش مشرق ، «حسین شریعتمداری» در یادداشت روزنامه «کیهان» نوشت:
خدای مهربان بر درجات امام راحلمان (ره) بیفزاید، این حکایت از قول ایشان نیز نقل شده است؛
مغازه داری صبح زود برای گشودن مغازه خود رفته بود که یکی از اراذل و اوباش با وی درگیر شد. در این میان رهگذری که شاهد ماجرا بود و مظلومیت مغازه دار را دیده بود به حمایت از او برخاست و با آن لات باجگیر دست به یقه شد. چند دقیقه ای از درگیری آن دو گذشته بود که صاحب مغازه به کسی که در حمایت از وی با آن لات باجگیر درگیر شده بود گفت؛ داداش! اگر می خواهی دعوا بکنی برو آن طرف تر که مانع کسب و کار ما نباشی!
بیشتر بخوانید:
دیروز و بعد از یک هفته پر سروصدا، آقای شینزو آبه نخست وزیر ژاپن به تهران آمد. ایشان اعلام کرده است که برای میانجیگری بین ایران و آمریکا آمده است و در این سو بر اساس یک برداشت منطقی و حکیمانه تاکید شده است که مواضع جمهوری اسلامی ایران، عالمانه، قانونی، حق طلبانه و کاملاً روشن و خالی از ابهام است بنابراین کمترین زمینه ای برای میانجیگری ژاپن و یا هیچ کشور دیگری وجود ندارد. آمریکا باید دست از توطئه و باج خواهی بردارد و به قول حضرت امام (ره) آدم شود- که تاکنون نشده و بعید است بشود- و تحقق آن نیازی به میانجیگری ندارد بلکه اگر کسانی در پی حل مسئله باشند تنها راه آن است که آمریکا را به آدم شدن ترغیب کنند وگرنه از ایران چه می توانند بخواهند؟! و در میدانی با این مختصات، پذیرش میانجیگری از سوی ایران اسلامی غیر از تسلیم چه مفهوم و معنای دیگری خواهد داشت؟!
اما، در این میان سخنی با آقای شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن در میان است و آن اینکه آمریکا تنها کشوری است که از بمب ...

سرخط اخبار