در ۱۰ تا ۱۵ سال قبل بحث سونامی فاضلاب در اهواز مطرح می شد.

عضو شورای شهر اهواز با اشاره به مشکلات آبگرفتگی و دفع آب های سطحی گفت: تا زمانی که لایروبی اصولی و کامل انجام نشود، نمی توان اظهار نظر کرد که با چند میلیمتر بارندگی، شهر زیر آب می رود.
به گزارش ایسنا؛ محمدجعفر فلسفی در نشست خبری شورای شهر اهواز که امروز (۲۱ دی ماه) برگزار شد، اظهار کرد: از گذشته در خصوص وضعیت آب های سطحی و فاضلاب نگرانی وجود داشت اما با توجه به قرار داشتن در دوره خشکسالی، نگرانی در خصوص فاضلاب جدی تر بود. در زمان خشکسالی، بارندگی یا آبگرفتگی زیاد مطرح نبود بنابراین همه نگاه ها به بحث فاضلاب معطوف شد به گونه ای که در ۱۰ تا ۱۵ سال قبل بحث سونامی فاضلاب در اهواز مطرح می شد.
به گزارش ایسنا، وی با بیان اینکه اقدامات انجام شده متناسب با حجم مشکل نیست، افزود: در حال حاضر نیز درب هر منهولی برداشته شود، متوجه می شویم که سطح فاضلاب بالا است و شبکه دچار مشکل است. اعضای شورا در بازدیدها متوجه شدند که برخی از ایستگاه های پمپاژ سطح شهر نیز مشکل دارند و خاموش هستند. متوجه شدیم بحث بسیار جدی تر از این است و باید چاره اندیشی شود.
عضو شورای شهر اهواز گفت: از سال ۹۶ توجه به فاضلاب را استارت زدیم و نخستین تماس های من با استاندار و فرماندار در خصوص آمادگی برای بارندگی با ۳۰ میلیمتر یا بالاتر بود و بیشترین جلسات را با شرکت آبفا اهواز برگزار کردیم.
فلسفی با بیان اینکه شبکه فاضلاب اهواز تنها جوابگوی ۱۰ تا ۱۵ میلیمتر بارندگی است، گفت: در این شرایط حداقل باید لایروبی خطوط فاضلاب انجام می شد. در طرح ضربتی جمع آوری آب های سطحی بر لایروبی تاکید شده است و باید دستگاه ها در این زمینه وارد میدان می شدند که این کار انجام نشد.
عضو ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار