تلاش نخست وزیر اسرائیل برای تاثیرگذاری بر سیاست‌های دولت جو بایدن در قبال ایران

تیم بایدن مذاکرات هسته‌ای با ایران را آغاز کرد| اسرائیل نگران شد

لوگوی آفتاب نیوز آفتاب نیوز . چهارشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۱۷:۸
دلیل نگرانی اسرائیل درباره نتیجه احتمالی مذاکرات، تیم بایدن مقام های اسرائیلی را در جریان مذاکره قرار داده و آنان را به روز کرده است.

آفتاب نیوز :
سرویس بین الملل- کانال ۱۲ اسرائیل در گزارشی مدعی شده که مقام هایی از دولت "جو بایدن" رئیس جمهوری منتخب آمریکا مذاکرات پشت پرده هسته ای با ایران را آغاز کرده اند.
به گزارش آفتاب نیوز ؛ این شبکه خبری اسرائیلی افزوده است به دلیل نگرانی اسرائیل درباره نتیجه احتمالی مذاکرات، تیم بایدن مقام های اسرائیلی را در جریان مذاکره قرار داده و آنان را به روز کرده است.
این شبکه خبری اسرائیلی مدعی شده که مذاکره درباره بازگشت طرفین به تعهدات برجام بوده است. این شبکه خبری منبع ادعای خود را فاش نساخته است.
پیشتر سایت خبری Walla گزارش داده بود که نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل تیمی را برای تعیین استراتژی درباره مذاکرات بایدن با ایران تشکیل داده که متشکل از وزرای دفاع، امور خارجه، رئیس موساد و اعضای کمیسیون انرژی هسته ای اسرائیل بوده و وظیفه محول شده به آنان رایزنی با مقام های آمریکایی درباره مذاکره با ایران بوده است.
برنامه ریزی رکن دایره سوم ارتش اسرائیل برای مقابله با ایران
روزنامه ها و خبرنگاران اسرائیلی نیز از تلاش های تازه ارتش اسرائیل با هدف آمادگی برای درگیری احتمالی و تضعیف برنامه هسته ای ایران، هم زمان با روی کار آمدن دولت جدید آمریکا خبر داده اند.
روزنامه پرتیراژ "اسرائیل هیوم" گزارش داده است که رئیس ستاد ارتش اسرائیل دستور تهیه طرحی برای مقابله با ایران را به رکن دایره سوم ارتش اسرائیل -که با نام رکن ایران شناخته می شود- داده که به نوشته این روزنامه به اقدامات اخیر ایران از جمله سرعت بخشیدن به برنامه هسته ای مربوط می شود.
باراک راوید، خبرنگار سایت اکسیوس هم در گزارشی از تلاش بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل برای ...

سرخط اخبار