اظهار نظر زنگنه درباره اثر آغاز کار رئیس جمهور آمریکا بر فروش نفت ایران

لوگوی ساعت 24 ساعت 24 . پنج شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۲۰:۴۳
ساعت24-وزیر نفت در خصوص روی کار آمدن رئیس جمهور جدید آمریکا و اثر آن بر فروش نفت ایران گفت: باید چند روزی صبر کنیم.

بیژن زنگنه در حاشیه افتتاح پالایشگاه گاز بیدبلند خلیج فارس در جمع خبرنگاران اظهار کرد: پالایشگاه گاز بیدبلند خلیج فارس یکی از بزرگترین پروژه های مربوط به تامین خوراک پتروشیمی است.
 وی افزود: دو پروژه دیگر از جمله پتروپالایش کنگان و پروژه ستاد اجرایی فرمان امام در عسلویه نیز تا پایان سال به بهره برداری خواهند رسید و هر دو پروژه تامین کننده خوراک صنایع پایین دستی پتروشیمی هستند.
وزیر نفت تصریح کرد: پایین دست پروژه پالایشگاه بیدبلند خلیج فارس، پتروشیمی هایی هستند که باید تکمیل و یا احداث شوند. پروژه گچساران، خود یک پروژه اولفین بالای یک ملیون تن است که خوراک دو پلی اتیلن را تامین می کند.
زنگنه ادامه داد: در این محل قرار است یک پالایشگاه کوچک بنزین با ظرفیت ۱۵ هزار بشکه در روز و یک واحد PDH با ظرفیت ۴۰۰ هزار تن احداث شود. اجرای این طرح ها برای جلوگیری از سوزاندن گازهای همراه نفت و برداشت یا بازیافت عمیق از مولکول های سنگین گاز بسیار مهم است.
وی افزود: اجرای NGL۳۲۰۰ و NGL۳۱۰۰ و جمع آوری گازهای خارک نیز جزو برنامه های وزارت نفت است و تصمیمات در این زمینه اتخاذ شده و کارها در حال انجام است.
وزیر نفت گفت: تا پایان سال ۱۴۰۱ گاز سوزاندنی در کشور نخواهیم داشت؛ ریل گذاری خوبی در این زمینه انجام شده و حتی بخش بسیار سنگین مسیر طی شده است.
زنگنه در خصوص نقش مناطق نفتخیز جنوب در تامین خوراک پالایشگاه بیدبلند خلیج فارس گفت: مناطق نفتخیز جنوب باید خوراک این پالایشگاه را تامین کند و در اجرای طرح هایی که در اختیار دارد سریع تر عمل کند.
وی در خصوص روی کار آمدن رئیس جمهور جدید آمریکا و اثر آن بر فروش نفت ایران نیز تصریح کرد: باید چند روزی صبر کنیم.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار