۳۰ تعاونی جدید در چهارمحال و بختیاری فعال شد

لوگوی ایرنا ایرنا . جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۱۰:۰
شهرکرد- ایرنا- مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری تعهد سالجاری این استان در حوزه تاسیس تعاونی ها را ۳۵ مورد اعلام کرد و گفت: از این تعداد تاکنون ۳۰ تعاونی در استان فعال شده است.

حفیظ الله فاضلی روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: تعاونی های جدید در بخش های کشاورزی، خدمات و صنعت برای حدود ۲ هزار نفر در استان اشتغالزایی کرده است.
وی با بیان اینکه تاکنون چهار هزار و ۷۰۰ تعاونی در استان به ثبت رسیده است، تصریح کرد: از این تعداد سه هزار تعاونی فعال و مابقی غیرفعال است.
فاضلی خاطر نشان کرد: تعاونی های فعال استان حدود ۸۰ هزار نفر عضو دارند و برای ۳۵ هزار نفر در استان اشتغالزایی کرده اند.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه تشکیل تعاونی در استان نسبت به میانگین کشوری در وضعیت بهتری قرار دارد، اظهار داشت: برای تعاونی ها سهم ۲۵ درصدی در اقتصاد کشور هدفگذاری شده است که در کشور محقق نشده و در حالی که استان از شرایط بهتری در این حوزه برخوردار است اما همچنان برای رسیدن به این هدف فاصله دارد.
فاضلی، تقویت فرهنگ تعاون و مشارکت در کار جمعی را از ضرورت های حوزه اشتغال استان عنوان کرد و گفت: برای رسیدن به اهداف حوزه تعاون و بهره گیری از ظرفیت های این بخش باید بیش از پیش فرهنگسازی شود.
به گزارش ایرنا، شرکت تعاونی شرکتی است که از گردهمایی و سرمایه گذاری معین یک عده افراد هم صنف و یا افرادی با یک مورد اشتراک ایجاد می شود.
قانونگذار این گردهمایی را شرکت تعاونی نامگذاری کرده است که با هدف دستیابی به منافعی مشترک مانند تهیه مسکن یا خرید مایحتاج یا کسب اعتبار و وام برای همه افراد، که شاید دست یابی فردی به آن اهداف دشوار باشد تاسیس می شود.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار