همسر یکی از زنان که به دلیل کرونا فوت کرده بعد از ناامیدی از پیدا کردن جایی برای دفنش گفته است جنازه را به من بدهید تا آن را در خانه ام دفن کنم.

بحران کرونا در عراق با مشکلِ یافتن قبر روبه رو شده است.
"آرزوی عراقی ها در زمانه کرونا: دفن مرده ها" عنوان گزارش خبرگزاری فرانسه درباره مشکل یافتن مکانی برای دفن جنازه کرونایی ها در عراق است.
به گزارش عصر ایران، دست یافتن به قبر برای "سعد مالک" که پدرش یک هفته قبل به دلیل کرونا درگذشت به یک آرزو تبدیل شده است. قبرستان های رسمی و ساکنان مناطق با دفن کرونایی ها مخالفت می کنند زیرا آنها براسن باورند که این جنازه ها منبعی برای گسترش بیماری هستند. به همین دلیل جنازه ها در سردخانه ها تل انبار شده اند.
شرح عکس: ضدعفونی کردن یک بیمارستان نجف - خبرگزاری فرانسه
مالک و دوستش "سالم الشمری" چند روز قبل، قرنطینه را ترک کردند زیرا آنها با فرد متوفی در ارتباط بودند. از آن زمان تاکنون تلاش های آنان برای یافتن یک حفره برای دفن جنازه، شکست خورده است.
مالک با ناراحتی و غمگینی از دست دادن پدر به خبرگزاری فرانسه می گوید: برای پدرم نه توانستیم مجلس عزا بگیریم و نه می توانیم جنازه را دفن کنیم با اینکه بیش از یک هفته از درگذشت او می گذرد.
او ادامه می دهد: آیا قابل قبول است که عراق به این بزرگی چند متر برای دفن گروه کوچکی از جنازه ها ندارد.
به گفته وزارت بهداشت عراق، ویروس کرونا تاکنون منجر به مرگ 42 عراقی و بیماری بیش از 500 نفر شده است اما این ارقام می تواند کمتر از آمار مبتلایان واقعی باشد چرا که از جمعیت 40 میلیون نفری عراق، تنها حدود 2 هزار نفر مورد بررسی و آزمایش کرونا قرار گرفته اند.
مخالفت با دفن جنازه کرونایی ها از سوی عشایر عراقی صورت می گیرد که معمولا حرف آخر را می زنند. در عراق، عادت ها و سنت ها بر حاکمیت قانون غلبه دارند.
به عنوان ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار