اعتراض دفتر رئیس‌جمهور به ادبیات منقلی! +فیلم

لوگوی مشرق نیوز مشرق نیوز . جمعه ۳ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۰:۲۷
شب گذشته در برنامه زاویه شبکه ۴ مطالبی راجع به آقای روحانی رییس جمهور بیان شد که سخیف بودن ادبیات آن هیچ نسبتی با اندیشه ورزی و گفتگو ندارد.

به گزارش مشرق،  علیرضا معزی معاون ارتباطات دفتر رییس جمهور در توییتر خود نوشت:
آنچه در برنامه ای از شبکه چهار رخ داده افتضاحی شرم آور است. این شرارت در آنتن زنده صداوسیما، خارج از تحمل است. جای تاسف که گوینده ی آن محتوای سخیف و اتهام رکیک، معمم و رسانه هم، رسانه ی ملی است. 
وی در ادامه نوشت: نهاد ریاست جمهوری، منتظر توضیح سریع و صریح رسانه ی ملی در این باره خواهد بود و مصمم است که این مورد عجیب و شرم آور را به صورتی مؤثر و در بالاترین سطوح  پیگیری نماید.
 اگرچه سخنان میهمان شبکه ۴ به هیچ عنوان قابل دفاع نیست اما پیش تر رییس جمهور اولین بار به عنوان یک مقام رسمی از ادبیات منقلی استفاده کرده بود.
حجت الاسلام روحانی در مراسمی که اتفاقا آن هم از تلویزیون به صورت زنده پخش می شد در واکنش به منتقدان برجام گفته بود: « برخی فکر می کنند یک منقلی وجود دارد و یک قطعنامه ای که آن را درونش می اندازیم و آتش میگیرد!»
دانلود
شب گذشته آقای احمد جهان بزرگی با حضور در برنامه زاویه شبکه ۴ مطالبی راجع به آقای روحانی رییس جمهور بیان کرد که سخیف بودن ادبیات آن هیچ نسبتی با اندیشه ورزی و گفتگو ندارد.
اگرچه ادبیات آقای روحانی هم در برخی از سخنرانیها و نشستهای خود نه تنها چیزی از این ادبیات اقای جهان بزرگی کم ندارد، بلکه بعضاً بدتر هم هست اما این مساله هیچ توجیهی برای برخورد مشابه ایجاد نمی کند.
ادبیات زشت نه تنها هیچ نسبتی با نقد ندارد، بلکه باب نقد و گفتگو را مسدود می کند و ضمن آنکه «فی نفسه» غلط و غیر قابل دفاع است، به لحاظ «کارکردی» هم طرف مقابل را با تمام ضعفهایش در موقعیت مظلوم قرار می دهد. و از همه مهمتر اقدامی ناجوانمردانه علیه ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار