برخورد قاطع یگان حفاظت منابع طبیعی البرز با قاچاقچیان چوب

لوگوی واحد مرکزی خبر واحد مرکزی خبر . پنج شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۹ - ساعت ۲۲:۲۹
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری کرج از برقراری ایستگاه های ایست بازرسی در جهت کشف و ضبط چوب و فرآورده های جنگلی بدون مجوز در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز البرز، سیاوش ذاکری گفت: برخورد قاطعانه ماموران یگان حفاظت منابع طبیعی با ورود انواع کالای قاچاق  و غیر مجاز از جمله چوب های جنگلی به عنوان یکی از منابع ارزشمند و ثروت ملی در دستور کار قرار دارد.
ذاکری افزود: برخی افراد به دلیل نا آگاهی در خصوص قوانین حمل چوب، حتی درختان باغی را قطع و بدون دریافت مجوز اقدام به حمل این چوب ها به مناطق دیگر برای فروش می کنند که در صورت مشاهده ، طبق ماده ۴۸ قانون حفاظت و بهره برداری از جنگل ها و مراتع  تخلف محسوب شده و با متخلفین برخورد قانونی صورت می گیرد.
وی گفت: شهروندان و دوستداران طبیعت در صورت مشاهده هرگونه تجاوز به عرصه های ملی، قطع درختان جنگلی، حمل چوب و زغال، موضوع را در تماس با شماره تلفن های ۱۳۹ و ۱۵۰۴ امداد جنگل و مرتع اطلاع دهند.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری کرج افزود: در سال های اخیر در کنار معضلاتی، چون تغییر اقلیم و خشکسالی، قاچاق چوب توسط سود جویان به یک معضل تبدیل و دامن گیر جنگل ها و مراتع کشور شده است و سودجویان سرمایه های ملی را که متعلق به نسل های آینده است را نشانه گرفته اند.
ذاکری گفت: اداره منابع طبیعی و آبخیزداری کرج توجه ویژه ای به مبارزه با قاچاق چوب در این شهرستان دارد و بر این اساس مقاصد احتمالی حمل چوب مانند کارخانجات چوب بری، کارگاه ها و انبار های سطح شهرستان را به صورت مستمر مورد بازدید قرار می گیرد.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار