رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی اعلام کرد که از اظهارات اخیرش درباره هنرمندان سوء برداشت شده است.

به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری آنا از روابط عمومی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در پی اظهارات رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی مبنی بر ممنوعیت فعالیت هنرمندانی که از حضور در رویدادهای فرهنگی کناره گیری می کنند، وی در گفتگو با مرکز روابط عمومی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد از صحبت ایم سوء برداشت شده است.
حجت الاسلام ناصر پژمانفر با اشاره به الزامات و چارچوب های فرهنگی نظام اسلامی گفت: در هر نظامی چارچوب ها و ضوابطی حاکم است که طبیعتا باید اولویت مردم آن کشور و گروه های مختلف از جمله اهالی فرهنگ و هنر باشد. در نظام جمهوری اسلامی هم برخی مسائل و موضوعات فرهنگی در زمره اولویت های ماست که همگان باید به آن پایبند باشند.
پژمانفر در ادامه توضیح داد هر نوع حمایت و کمکی که به هنرمندان صورت می گیرد باید بر اساس این اولویت ها باشد و به همین منظور طرحی را در مجلس مطرح کرده ایم که حمایت ها را به سمتی ببریم که این چارچوب ها را رعایت می کنند و قاعدتا از کسانی که این ضوابط را رعایت نمی کنند نمی توانیم حمایت داشته باشیم.
وی با اشاره به بازتاب سخنان اخیرش مبنی بر ممنوعیت فعالیت برخی هنرمندان گفت: اصل سخن من این بوده که در طرح مورد اشاره اولویت ها را به سمت کسانی ببریم که در چارچوب نظام حرکت می کنند و آنچه عنوان کردم بر سر موضوع حمایت بود، اما متأسفانه از سخن من برداشت دیگری صورت گرفت که مطابق واقعیت نبود و به هیچ عنوان بحث ممنوعیت فعالیت هنرمندان را مطرح نکردم.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار