محمد نهاوندیان معاون اقتصادی رییس جمهوری با بیان اینکه خیلی از کشورهای اروپایی برای وام دادن از صندوق بین المللی پول به ایران موافقت کرده اند، گفت: برای آزاد کردن ذخایر ارزی ایران در دیگر کشورها نیز تلاش ها و همراهی های بین المللی جدی تر از گذشته انجام می شود و فشار در این زمینه بر آمریکا بیشتر شده است.
به گزارش ایلنا، محمد نهاوندیان دوشنبه شب با حضور در یک برنامه زنده تلویزیونی جزئیات تصمیمات دولت برای کنترل تبعات اقتصادی کرونا را تشریح کرد.
وی با اشاره به اینکه حدود ۱۵ درصد از اشتغال جامعه از کرونا آسیب دیده اند ،گفت: روز سه شنبه بانک مرکزی سامانه ای را اعلام می کند تا مردم تخلفات بانکی را اطلاع دهند.
نهاوندیان با اشاره به اینکه هرچه اقتصاد بتواند زودتر به حالت عادی بازگردد آثار ثانویه ناشی از کرونا محدودتر خواهد بود، ادامه داد: بخش های آسیب دیده از کرونا احصا شده به طوری که در ۱۰ رسته قرار گرفته اند و متاسفانه ۱۵ درصد اقتصاد تحت تاثیر بیشتر از بیماری قرار گرفتند و لذا باید بتوانیم از طریق بنگاه ها به سراغ کارگران و کارمندانی برویم که بیکار شده اند به طوریکه بازده زمانی سه ماهه برای مدیریت کار در نظر گرفته شده است.
معاون اقتصادی رییس جمهوری همچنین با بیان اینکه در بحث گردشگری می توانیم آثار ناشی از کرونا را در تابستان جبران کنیم، افزود: بخش حمل و نقل یکی از حوزه هایی است که بیشترین آسیب را دیده است لذا باید به آنها کمک کرد و هنگامی که حوزه سلامت چراغ سبز نشان دهد، ان شاالله آثار منفی ناشی از کرونا را در این حوزه کمتر خواهیم کرد.
وی با بیان اینکه امیدمان این است که در اواخر اردیبهشت از پیک بیماری گذر کرده باشیم، گفت: ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار