اعتمادآنلاین| "آنتونیو گوترش" دبیرکل سازمان ملل متحد چهارشنبه شب از رژیم صهیونیستی خواست به نقض حقوق بشر علیه مردم فلسطین پایان دهد.
به گزارش خبرگزاری آناتولی ترکیه، دبیرکل سازمان ملل متحد همچنین خواستار برقراری "قانون" و عدم بهره گیری از روش های مغایر با قوانین بین المللی علیه فلسطینیان شد.
این خواسته های گوترش در گزارش کمیته ویژه سازمان ملل متحد مطرح شد که در خصوص اقدامات ضد حقوق بشری رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین در سرزمین های اشغالی از جمله قدس شرقی تهیه شده است.
در گزارش کمیته ویژه سازمان ملل آمده است، این رژیم در برخورد با (فلسطینی ها) نباید از گلوله جنگی استفاده کند، همچنین رژیم تل آویو باید متعهد شود نیروهای امنیتی مجهز و آموزش دیده از سلاح هایی استفاده کنند که درصد کشندگی آن کمتر باشد.
گوترش خواستار انجام تحقیقات مستقل و محاکمه آن دسته از نظامیان صهیونیستی شد که از قوه قهریه استفاده کرده اند و در جریان آن افرادی کشته و یا زخمی شده اند.
دبیرکل سازمان ملل در این گزارش تصریح کرد: اسرائیل باید تمامی اقداماتی که منجر به مجازات گروه غیرنظامیان می شود را متوقف کند.
وی ادامه داد: اسرائیل باید فورا گذرگاه های منتهی به نوار غزه را بازگشایی کند و متعهد شود که تمامی مردم فلسطین در سرزمین های اشغالی برای رفت و آمد از آزادی برخوردار باشند.
دبیرکل سازمان ملل متحد افزود، هرگونه محدودیتی که اسرائیل بر آزادی رفت و آمد در سرزمین های اشغالی وضع می کند، باید منطبق با حقوق بین الملل باشد.
وی تأکید کرد: بازداشت های خودسرانه اسرائیل باید پایان یابد و حقوق زندانیان رعایت شود.
گوترش در این گزارش از رژیم صهیونیستی خواست که به حقوق ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار