بلیت سینماهای ارومیه در روز جمعه نیم بها اعلام شد

ایرنا پنج شنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۱۷
ارومیه- ایرنا- مدیر روابط عمومی حوزه هنری آذربایجان غربی گفت: قیمت بلیت سینماهای ارومیه در روز جمعه (۲۲ شهریور) به مناسبت روز ملی سینما نیم بها است.

داریوش علیزاده روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: به همین مناسبت قیمت بلیط تمامی سانس های اکران فیلم در سینماهای ارومیه نیم بها خواهد بود.
وی اضافه کرد: ۲۱ شهریورماه روز ملی سینماست اما به سبب تقارن این روز با سوگواری شهات امام حسین(ع)، سینماهای استان همزمان با سراسر کشور بجای این روز، در روز جمعه بیست و دوم شهریورماه با بلیت نیم بها میزبان مخاطبان روز ملی سینما هستند.
در سال ۱۳۷۹ شمسی در چهارمین جشن بزرگ سینمای ایران و همزمان با بزرگداشت صدمین سال ورود سینما به ایران بود که ۲۱ شهریورماه به عنوان «روز ملی سینما» شناخته شد و هر سال جشن خانه سینما در این روز برگزار می شود.
در سال جاری که ایام تاسوعا و عاشورای حسینی و سالروز شهادت حضرت سجاد(ع) بازه زمانی ۱۸ تا ۲۱ شهریورماه را در بر می گیرد، روز ملی سینما که در تقویم رسمی کشور در ۲۱ شهریورماه به ثبت رسیده در این بازه زمانی قرار گرفته است.
به سبب همسویی و همراهایی ایرانیان مسلمان با عزاداری امام حسین(ع) در این ایام، سالن های سینمایی از روز جمعه (۲۲ شهریور ماه) بازگشایی می شوند.
آذربایجان غربی دارای ۱۹ سینماست که از این تعداد سه سینمای انقلاب، آزادی و ایران در ارومیه و یک سینمای خصوصی بنام سینما شمس در خوی فعال است.
۸۱۳۵/۶۱۸۵/

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار