علی سیاوشی*

حوزه گیاهان دارویی و طب سنتی به دلیل ارزش افزوده بالایی که در محصولات فرآوری شده و دانش بنیان آن وجود دارد، بالذات برای متخصصین جوان و خلاق این حوزه جذاب است و آنها معمولاً تمایل دارند که با تاسیس شرکت های دانش بنیان یا استارتاپ های نوآور فعالیت علمی خود را در بعد تجاری ادامه دهند.
ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تلاش دارد تا با ایجاد چند شتابدهنده تخصصی در حوزه گیاهان دارویی و طب سنتی، روند فعلی شکل گیری شرکت های نوآور در این حوزه را تسریع بخشد.
در حال حاضر چند شتابدهنده، استارتاپ های حوزه گیاهان دارویی را نیز در سبد پرورشی خود قرار داده اند، ستاد سعی دارد تا چند شتابدهنده موجود را ترغیب کند که به صورت تخصصی بر روی این حوزه کار کنند و همزمان بر روی ایجاد شتابدهنده های تخصصی جدید نیز کار نمایید.
خوشبختانه مجموعه های مشتاق برای ایفای نقش شتابدهنده تخصصی خود از امکاناتی همچون فضای اشتراکی برای کار استارتاپ ها برخوردار هستند. علاه بر حمایت های معنوی ستاد از این شتابدهنده ها، خدماتی نیز در حوزه شبکه و مباحث تخصصی گیاهان دارویی از آنها به عمل خواهد آمد.
در کنار حمایت های تخصصی ستاد توسعه علوم و فناوری گیاهان دارویی و طب سنتی، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز بسته های حمایتی خود را به شرکت های دانش بنیان و خلاق فعال در حوزه گیاهان دارویی عرضه می کند.
در استارتاپ ها و شرکت های دانش بنیان شکل گرفته در حوزه گیاهان دارویی و طب سنتی، مخاطب اصلی محصولات و خدمات شکل گرفته مردم و بخش خصوصی هستند، در حوزه های مانند نفت و گاز ممکن است بهره بردار نهایی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار