وزیر کشور: آیا با تلاش هایی که هیئت های اجرایی و هیئت های نظارت انجام می دهند واقعا نخبگان جامعه از منظر دینی، اعتقادی و تخصصی انتخاب می شوند؟ به جرات می گوییم نه، آیا عملکرد این افراد در جایگاه خود همان عملکردی است که قانون اساسی جمهوری اسلامی، رهبری نظام، مردم و اسلام از آن انتظار دارد؟ حتما اینگونه نیست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، دکتر عبدالرضا رحمانی فضلی در همایش سراسری هیات های نظارت بر انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی که در حرم رضوی برگزار شد، با تبریک هفته وحدت و ولادت پیامبر اکرم (ص)، اظهار کرد: خدا را شکر که به برکت انقلاب اسلامی، توفیق نصیب ملت ایران شده است تا بازیگر اصلی صحنه قدرت باشند و با نظراتشان بتوانند در تعیین سرنوشت و انتخاب ارکان نظام در حوزه های مختلف نقش آفرینی کنند.
وی با اشاره به اینکه تاریخ ایران به 3 مقطع قبل از مشروطیت، مشروطیت تا انقلاب اسلامی و انقلاب به بعد تقسیم می شود، افزود: دوران «تا مشروطیت» مفهوم و معنای ملت در قاموس ادبیات سیاسی ایران نبوده است، در ادبیات سیاسی این دوره و کلام قدرتمندان «کلمه رعیت» اوج افتخار برای مردم بوده است.
وزیر کشور ادامه داد: زمانی که ملت در ادبیات سیاسی به رسمیت شناخته نمی شود، معلوم است که هیچ وقت قوه قضا و مقننه ای نبوده و همه چیز در اختیار یک خاندان یا تبار حاکم قرار داشته است؛ این وضعیت ساختار حکومت تا مشروطیت بوده است.
رحمانی فضلی افزود: از مشروطیت به بعد علاوه بر فشارهای مردم ومداخلات بیرونی، فرصتی رقم می خورد تا مردم در سرنوشت خود سهیم باشند، به ظاهر مجلس، قوه قضاییه و قوه مجریه شکل می گیرد، ولی در عمل هیچ کدام از این ها، تحقق پیدا نمی کند.
وی تصریح کرد: به واسطه انقلاب اسلامی، حضور مردم و رهبری امام راحل، شاهد حضور واقعی مردم درعرصه های قدرت و تعیین سرنوشت هستیم. امروز تجلی اراده مردم در همه موضوعات قدرت از روستاها تا مجلس، ریاست جمهوری، مجلس خبرگان رهبری و به صورت غیر مستقیم ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار