مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران گفت: اشتغال فرزندان شاهد و ایثارگر در بخش های دولتی و خصوصی و یا کارآفرینی با پرداخت وام های خود اشتغالی پیگیری می شود.

به گزارش ایسنا، به منظور پیگیری مشکل اشتغال و تبدیل وضعیت فرزندان شاهد و ایثارگر، نشست مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران و معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد استان با مدیر عامل و مسئول ایثارگران نیروگاه شهید سلیمی نکا عصر شنبه سوم آبان برگزار شد.
هدایت مظلومی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران با بیان اینکه شش هزار و ۲۰۰ نفر از فرزندان شاهد و ایثارگر استان در سامانه بنیاد به عنوان جویای کار ثبت هستند، اظهار داشت: ۳۶۰ نفر از این عزیزان را فرزندان معظم شهدا تشکیل می دهند.
مظلومی در رابطه با وضعیت و شیوه های جذب فرزندان ایثارگر گفت: جذب فرزندان شاهد و ایثارگر به سه شکل دولتی، خصوصی و پرداخت وام های خود اشتغالی صورت می گیرد.
مدیرکل بنیاد مازندران در رابطه با سهمیه ۲۵ درصدی ایثارگران از طریق آزمون استخدامی عنوان کرد: فرزندان معزز شهدا و جانبازان 25 درصد و بالاتر مشمول این سهمیه بوده و در اولویت جذب دستگاه ها قرار خواهند گرفت. ضمن اینکه فرزندان جانبازان زیر 25 درصد نیز از 5 درصد سهمیه برخوردارند.
مظلومی افزود: با توجه به تصویب قانون تبدیل وضعیت فرزندان شاهد و ایثارگر در مجلس شورای اسلامی، آن دسته از فرزندان شاهد و ایثارگری که تا پایان برنامه پنجم توسعه اعم از شرکتی و قراردادی در ادارات جذب شده اند و مشغول به کار هستند پس از تایید قانون از سوی شورای نگهبان و ابلاغ به دولت در اولویت تبدیل وضعیت قرار می گیرند.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران مازندران در خصوص معضل اشتغال فرزندان شاهد و ایثارگر این استان اظهار داشت: با برگزاری نشست و تعامل با دستگاه ها در صدد هستیم تا فرزندان شاهد و ایثارگری که به صورت شرکتی ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار