76مین سالگرد استقلال لبنان با حضور سران این کشور و با رژه نیروهای مسلح در جنوب بیروت برگزار شد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، ۷۶ مین سالروز استقلال لبنان از استعمار فرانسه امروز صبح (جمعه) در منطقه «الیرزه» در مقر وزارت دفاع لبنان در جنوب بیروت برگزار شد.
به نوشته وبگاه اللواء ، در این مراسم «میشل عون» رئیس جمهور، «سعد الحریری» رئیس دولت پیشبرد امور و «نبیه بری» رئیس پارلمان حضور داشتند و نیروهای مسلح لبنانی از مقابل جایگاه رژه رفتند.
در سال های گذشته مراسم سالروز استقلال در کاخ ریاست جمهوری در «بعبدا» برگزار می شد؛ اما به گفته مدیر روابط عمومی ریاست جمهوری لبنان به دلیل شرایط فعلی این کشور، مراسم امسال در محل خاکسپاری جانباختگان استقلال لبنان برگزار می شود.
این مراسم در حالی برگزار شد که احزاب لبنانی مراسمات متعدد دیگری نیز برخی مناطق بیروت برگزار کردند و معترضان نیز جداگانه در میدان مجسمه استقلال در مرکز بیروت تجمع کردند. صبح امروز نیز یک موتور سوار با ریختن بنزین بر روی نماد استقلال لبنان در این میدان آن را به آتش کشید و جوانان حاضر در این محل نیز نتوانستند آن را خاموش کنند.
مراسم ۷۶ مین سالروز استقلال لبنان در شرایطی برگزار می شود که این کشور همچنان صحنه اعتراضات است و هیچ دولتی رسمی نیز بر سر کار نیست. «میشل عون» صبح امروز پیش از حضور در مراسم به خبرنگاران گفت که پیش بینی می شد دولت جدید تشکیل شود اما اختلافات تا کنون مانع این کار شده است.
او همچنین گفت که تهدیدات پیش روی لبنان بسیار بزرگ هستند و اکنون خطری که می تواند جامعه، اقتصاد و نهادهای لبنانی را از بین ببرد همان «فساد» است و مبارزه با فساد اکنون به یک شعار قدیمی تبدیل شده است.

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار