تهران- ایرنا- به دنبال تصمیم دولت مکرون در تشدید اقدام های محدود کننده برای مقابله با شیوع کرونا، یک نشریه فرانسوی از برقراری مقررات منع آمد و شد در ۱۰۴ شهر فرانسه خبر داد.

روزنامه "لو ژورنال دو دیمانش"، "نیس" نخستین شهر فرانسه بود که منع آمد و شد در این شهر از سوی مقامات اعلام شد.
پس از آن در چند شهر دیگر از جمله "لیون" در ساعت هایی به غیر از موارد اوژانسی، یعنی کادر پزشکی و فعالان اجتماعی برای موارد پزشکی یا کمک به بیماران و سالمندان دیگر افراد مجوز حضور در خیابان ها را نداشتند.
لو ژورنال دو دیمانش در تازه ترین گزارش خود از افزایش تعداد شهرهایی که منع آمد و شد در آنها اعلام شده به ۱۰۴ شهر خبر داده است.
شهرداری این شهرها علاوه بر مقررات محدودکننده اجتماعی و تشدید این اقدام ها از روز گذشته، برای ساعت هایی منع رفت و آمد اعلام کرده اند.
"سیبت اندیایه" سخنگوی دولت فرانسه گفته بسته به شهرها باید منع رفت و آمد برقرار شود، مکان هایی داریم که بدیهی است این اقدامات رعایت نمی شوند.
فرانسه از ۱۷ مارس (۲۷ اسفند ۹۸) با اعلام آغاز قرنطینه عمومی تاکید کرد که به مدت ۲ هفته مردم به جز در موارد ضروری و با مجوز قانونی حق خروج از منازل خود را ندارند و برای اعمال این قانون بیش از ۱۰۰ هزار نفر از نیروهای پلیس را به کار گرفت.
از روز سه شنبه هم اقدامات سختگیرانه تری در این ارتباط از سوی دولت اعلام شد.
شورای کارشناسان علمی در توصیه هایی به دولت امانوئل مکرون اعلام کردند برای مهار ویروس کرونا، قرنطینه خانگی در فرانسه باید ۶ هفته ادامه یابد.
شورای علمی نیز سه شنبه شب به دولت تاکید کرد: افزایش این اقدامات از مدت زمان اولیه دو هفته که اولین بار در سه شنبه گذشته اعمال شد، ضروری است.
"ژروم سالومون" مدیرکل بهداشت عمومی فرانسه اعلام کرد، تا عصر سه شنبه به وقت محلی، حدود ۲ هزار و ۵۱۶ نفر که شرایط جسمی آنان وخیم ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار