واکنش امیر رحیمی پور به اظهارات یک نماینده؛

طرح دریافت مالیات از مشمولان غایب هنوز تصویب نشده|اولویت ستاد کل افزایش حقوق سربازان است

لوگوی دیارمیرزا دیارمیرزا . یکشنبه ۴ آبان ۱۳۹۹ - ساعت ۱۸:۱۲
رئیس اداره سرباز ستادکل نیروهای مسلح گفت: مطلبی در مورد دریافت مالیات از مشمولان غایب بعد از ۲۸ سالگی مطرح شده است که نه تنها این مطلب صحت ندارد بلکه اصلا اولویت ستادکل هم نیست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دیارمیرزا به نقل از مهر، شب گذشته ابوالفضل ابوترابی نماینده مردم نجف آباد در مجلس شورای اسلامی در برنامه تلویزیونی تهران ۲۰ اذعان کرد که طرحی تحت عنوان اخذ مالیات از مشمولان غایب قرار است اجرایی شود.
وی در تشریح این طرح گفت: قرار است افرادی که از ۲۸ سال به بعد به سربازی نرفته اند برای انجام هر گونه فعالیتی که نیاز به کارت پایان خدمت داشته باشد به دلیل اینکه کارت پایان خدمت ندارند مبلغی تحت عنوان مالیات تحت امنیت پرداخت کنند.
ابوترابی تأکید کرد: ما به ستاد کل نیروهای مسلح اعلام کرده ایم که مشمولان غایب از ۲۸ سالگی تا ۵۰ سالگی به بعد مالیات پرداخت کنند. اینکه ۵۰ سالگی را می گوئیم به این دلیل است که برای فرد ۵۰ ساله در قانون سربازی در نظر گرفته نشده است.
وی ادامه داد: این مالیات به این صورت است که ۵۰ درصد مبلغی که دیگران برای دریافت خدمات مانند اخذ گواهینامه و مسائل اینچنینی پرداخت می کنند را باید بیشتر پرداخت کنند. یعنی اگر اخذ گواهینامه ۱۰۰ هزار تومان قیمت دارد این فرد باید ۱۵۰ هزار تومان پرداخت کند.
نماینده مردم نجف آباد گفت: این موضوع برای سند زدن، سفر خارجه، خرید و فروش و هر رفتار دیگری که نیاز به کارت پایان خدمت داشته باشد، قابل اجرا است. حتی ما برای شرایط کاندیداتوری در مجلس و دیگر انتخابات هم قرار است رقمی را برای این افراد در نظر بگیریم.
صرف نظر از درست و یا غلط بودن طرحی که وی از آن سخن می گوید باید دید آیا این طرح تصویب شده است که الان اعلام عمومی می شود و یا فقط به عنوان یک طرح و نظریه است، در همین راستا با امیر دریادار دوم غلامرضا رحیمی پور گفت وگو کردیم که در واکنش به سخنان این ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار