ساری-ایرنا- معاون عمرانی استاندارمازندران گفت: روزانه حدود ۱۰۰ کیلوگرم زباله شیمیایی در این استان تولید می شود که تاکنون برای مدیریت یکپارچه این زباله ها اقدامی انجام نشده است.

به گزارش روابط عمومی استانداری مازندران، مهدی رازجویان عصر روز شنبه در نشست مدیریت پسماند افزود: دپو این زباله ها از مشکلات اصلی استان مازندران است و باید با الویت قرار دادن مدیریت و یکپارچه سازی این زباله ها اقدام اساسی صورت گیرد.
وی اضافه کرد: صندوق نوآوری و شکوفایی برای ساماندهی پسماند شیمیایی اعتبارات خوبی در اختیار شرکت های دانش بنیان قرار می دهد و امیدواریم شرکت های دانش بنیان در این استان برای ساماندهی و مدیریت این پسماند و پسماندهای عفونی وارد گود شوند.
معاون استاندار مازندران اظهارداشت : پایش اولیه شرکت های دانش بنیان جهت برخورداری از تسهیلات صندوق نوآوری و شکوفایی و اخذ قرارداد نهایی در مرحله اجرایی است تا با حضور فعال این شرکت ها شاهد هدایت پسماند های مختلف به مراکز دفن باشیم.
رازجویان اضافه کرد : هم اکنون سرمایه گذار برای مدیریت پسماندهای عفونی بخش پزشکی اعلام آمادگی کرد و باید تمام دستگاههای مرتبط برای بهره گیری از این ظرفیت کمک کار باشند.
زباله شیمیایی یا Chemical waste به مواد زائد و زباله های ناشی از تولید مواد شیمیایی مضر اطلاق می گردد. عبارت زباله شیمیایی معمولاً برای کارخانه های بزرگ مورد استفاده قرار می گیرد. میزان تولید زباله های شیمیایی توسط اکثر کشورهای جهان تحت کنترل است و قوانینی برای میزان تولید آن وضع شده است. زباله شیمیایی ممکن است به عنوان مواد زائد خطرناک رده بندی گردند.
بی خطر سازی ۸ تن زباله عفونی در مازندران
معاون عمرانی استانداری مازندران گفت: در حال حاضر روزانه ۸ تن زباله بیمارستانی و عفونی در استان مازندران بی خطرسازی می شود.
زارجویان افزود: حدود ۵ تن از این زباله ها مربوط به ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار